Староградска и селска архитектура од вашиот крај

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Во оваа тема поставувајте слики од староградска и селска архитектура од вашиот крај. Пожелно е да ставате ваши слики и некоја информација.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks and Hip.Hop_MKD

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
28
ГАЛИЧНИК
800px-Gali%C4%8Dnik_03.jpg
 

Трајче

Нов член
17 мај 2014
1
0
1
30
zdravo jas sum student na athitektura pa mi treba materijal za seminarska rabota na tema arhitekturata vo veles,dali ima nekoj ili so nesto da mi pomogne,da mi prati...blagodaram odnapred :)