Совети, методи и пристапи при воспитувањето на децата

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,420
1,153
што викаш за влијанието на бабите кои што си ги чуваат внуците додека родителите им се на работа,тие сакале или не влијаат врз воспиувањето на децата..тие едно ги учат а ти друго..а се љутат доколку им кажеш како да се однесуваат кон децата...
викам да продолжиме утре со муабетов :)
 
  • Like
Реакции: JaMi

incule

Староседелец
5 јануари 2015
734
123
1,053
26
Немам деца,немам маж мое мислење треба постепено и со примери да му се дава на детето и да се гледаат неговите чуства