Собиранки.... (договарање - тука)

Priroden

Староседелец
4 октомври 2012
140
95
1,038
@Ita oвaa @Beauty&Beast сaкaлa сoбирaнкa у трoјкa дa oргaнизирaш инaку не ме aднувaлa нa фб целa неделa oнa кучетo гo глеaм :D

Едит
Oргaнизирaш де
Сoсемa случaен е збoрoв пoгoре кoј сеa ќе гo пoпрaвaм
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
@Ita oвaa @Beauty&Beast сaкaлa сoбирaнкa у трoјкa дa oргaнизирaш инaку не ме aднувaлa нa фб целa неделa oнa кучетo гo глеaм :D

Едит
Oргaнизирaш де
Сoсемa случaен е збoрoв пoгoре кoј сеa ќе гo пoпрaвaм
... затоа што двојка веќе не е интересно ;)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
@Ita oвaa @Beauty&Beast сaкaлa сoбирaнкa у трoјкa дa oргaнизирaш инaку не ме aднувaлa нa фб целa неделa oнa кучетo гo глеaм :D

Едит
Oргaнизирaш де
Сoсемa случaен е збoрoв пoгoре кoј сеa ќе гo пoпрaвaм
А мора да биде баш класична собиранка?
Би можеле на пример да возиме точак (или што имаме на тркала дома без мотор), и така да би се собрале повеќе души нормално доколку можат?
Би рекла и до матка да одиме со точак (или што имаме по дома) ама јас прва би била која на пола пат би си го фатила патот за дома :D посебно кај она селото после Сарај кое ни планина не му е рамна, како живеат тие луѓе таму, последен пат кога бев едвај точакот го буткав... и така па ако има заинтересирани нека пишат па да се организираме. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Некој да позајми точак ако има,оние што се изнајмуваат тапа се а ја у сабота доагам на кик бокс ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Само да знаеш дека не се тапа тие што се изнајмуваат e сега зависи каков ќе ти се падне :)