Собиранки.... (договарање - тука)

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,760
782
1,133
Skopje
@alba имаше напишано неколку пати дека ке има собиранки ,а наредна сабота најверојатно ке се оди во Чаршија во New Orleans па ако имаш желба доаѓај ?!
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,760
782
1,133
Skopje
Форумџии/ки , со оглед на тоа што последниве 2 собиранки беа со многу позитивна енергија и атмосвера разговаравме за уште еден собир се надевам по масовен во сабота 26.09.2015 ...
Дадов предлог да се оди на свирка во Стара Скопска Чаршија поточно во New Orleans , рок свирка, па еве оваа прилика кој сака и има време нека дојде !
Поздрав до @alf , @Aristokrat , @Beauty&Beast ,@Saladin ,@Ita ,@Redhead ,@Abraxas ,@Marija
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
^ Uste od sega otkazuvam ljubov za ovoj vikend poradi patuvanje. No zdravje, ako ima izmeni me vi pisam.
i da iskoristam prilika i da se izvinam sto od mnogu opravdani pricini koi ne bi sakala da gi spodeluvam tuka ne dojdov vo petokot na soborankata na koja planirav da dojdam. Fala na razbiranje :D
 
  • Like
Реакции: Aristokrat and Mnogo Bitno

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
732
798
1,103
Јас обавезно доаѓам на собиранката во сабота во New Orleans , рок свирка не смее да се пропушти ;)
Се гледаме :)
 
  • Like
Реакции: Mnogo Bitno

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
^ Uste od sega otkazuvam ljubov za ovoj vikend poradi patuvanje. No zdravje, ako ima izmeni me vi pisam.
i da iskoristam prilika i da se izvinam sto od mnogu opravdani pricini koi ne bi sakala da gi spodeluvam tuka ne dojdov vo petokot na soborankata na koja planirav da dojdam. Fala na razbiranje :D
Марија VIP персона :kafe
 
  • Like
Реакции: Mnogo Bitno