Смешни слики со текст инспирирани од Евровизија 2015

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
Е добро де, ако нема смешно ајде да плачеме,јбг се фативте за таа прва слика...па бриши ја де....што модератори бевте, не ве бива за ред да правите туку само за неред:besen
Зошто да плачеме? Ете коментираме за смисолот на хумор што некои немаат осет. :zelen
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Зошто да плачеме? Ете коментираме за смисолот на хумор што некои немаат осет. :zelen
Отвори си Саладинче нова тема за такви луѓе без смисол за хумор и коментирај колку сакаш но немораше овде....ама да, ти си медераторче и можеш што сакаш и на кого сакаш......
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Отвори си Саладинче нова тема за такви луѓе без смисол за хумор и коментирај колку сакаш но немораше овде....ама да, ти си медераторче и можеш што сакаш и на кого сакаш......
Најмногу мразам мешање баби и жаби.
Таква беше една друга форумџика, и поради тоа живци ми кинеше.
Каква врска има смислата за хумор и тоа што Саладин е модератор со твојата неетичност?
Првата фотографија е дискриминирачка - не комична.
Во позадина ги имаш луѓето кои се натпреварува, а страдаат од аутизам, ја имаш Кончита, која е тоа што е и ја имаш Бојана од Србија - поради својата дебелина.
Тоа смешно е?
Замисли.
Ти имаш телесен недостаток. Умртвен нерв на левата рака и левата нога. Буквално се влечеш кога чекориш. Ама знаеш да пееш. Одиш на Евровизија, а потоа се наоѓаш на вакви „зезанции“. Тоа шега ќе биде или исмевање нечиј недостаток? Ти ли си избрала да имаш хендикеп?
И да, и јас не знам зошто модераторите не реагираат и не ти даваат опомена за говор на омраза и дискриминација апропо темава.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Најмногу мразам мешање баби и жаби.
Таква беше една друга форумџика, и поради тоа живци ми кинеше.
Каква врска има смислата за хумор и тоа што Саладин е модератор со твојата неетичност?
Првата фотографија е дискриминирачка - не комична.
Во позадина ги имаш луѓето кои се натпреварува, а страдаат од аутизам, ја имаш Кончита, која е тоа што е и ја имаш Бојана од Србија - поради својата дебелина.
Тоа смешно е?
Замисли.
Ти имаш телесен недостаток. Умртвен нерв на левата рака и левата нога. Буквално се влечеш кога чекориш. Ама знаеш да пееш. Одиш на Евровизија, а потоа се наоѓаш на вакви „зезанции“. Тоа шега ќе биде или исмевање нечиј недостаток? Ти ли си избрала да имаш хендикеп?
И да, и јас не знам зошто модераторите не реагираат и не ти даваат опомена за говор на омраза и дискриминација апропо темава.
Имам јас доста опомени но навистина ми фалела опомена за говор на омраза итд.ама прво нека добијат Оутрајдерон и Алтаирчо,тие изнаврегаа се живо и диво и што се однесува до тебе и твоето мислење баш ме заболе и за тебе и за форумов,веке сте ми преку глава.
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
Имам јас доста опомени но навистина ми фалела опомена за говор на омраза итд.ама прво нека добијат Оутрајдерон и Алтаирчо,тие изнаврегаа се живо и диво и што се однесува до тебе и твоето мислење баш ме заболе и за тебе и за форумов,веке сте ми преку глава.
 
  • Like
Реакции: Y1K991

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
@diva orhideja тебе да те заболеше за форумов одамна веќе немаше да бидеш присутна.
Обично претендираш да разбиваш монотонија со дегутантни пораки а подоцна се криеш зад своите лични каприци.
Не дека тоа е нешто ново, но дај бе малце кога пробуваш да привлечеш внимание направи го тоа со осет. Не е убаво прво за тебе пошо делува како сите да ти се имаме навртено но не е така. Знам дека има потенцијал да бидеш подобар човек.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
@diva orhideja тебе да те заболеше за форумов одамна веќе немаше да бидеш присутна.
Обично претендираш да разбиваш монотонија со дегутантни пораки а подоцна се криеш зад своите лични каприци.
Не дека тоа е нешто ново, но дај бе малце кога пробуваш да привлечеш внимание направи го тоа со осет. Не е убаво прво за тебе пошо делува како сите да ти се имаме навртено но не е така. Знам дека има потенцијал да бидеш подобар човек.
Можеби нешто ме држи што неможам да си одам на форумов но тое не е битно исто како тоа дали сум или несум подобар човек...боже кои глупости тропаш...нека не ме закачаат тие кои не ги ни спомнав никогаш дури па и незнам дека постоеле на форумов а сега воскреснаа за да ми коментираат...опомени ги тие горе над тебе и нека одат не кај Тито туку и кај Киро Глигоров ако сакаат.Зошто мислиш повторно дека сакам да привлечам внимание???Најнебитната работа овде на форумов, кланот и пристрасноста немам намера да ја рушам......ке се повторам, има особи поради кои не сакам скроз да го напуштам ова место кое на жал вие го уништувате со вашиот сарказам,циничност,недружељубивост и на крај КОЈ ВЕ ВРТИ (пракај опомени,банови што сакаш)
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
  • Like
Реакции: Luckky