Слаб апетит

Sensitive

Баниран
20 јули 2017
10
6
1,003
Друга димензија
Јас долго време имам проблеми со исхраната, т.е имам многу слаб апетит. Доколку знаете некој начин за брзо покачување килограми ве молам пишете што и колку пати дневно треба да јадам. :( Навистина ме загрижува. Благодарам.
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Дека има правило и нема..
Јас кога ослабев мн едвај еднаш дневно јадев и тоа некогаш го повраќав..
Пробај витамини б12, ама во течност.. по 10 капки мислам пиев..
300и нешто се ама има доста..
И јади со сила!
Туркај храна со сила да разработи желудникот пак..
Позз и гуд лак ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sensitive

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Јас долго време имам проблеми со исхраната, т.е имам многу слаб апетит. Доколку знаете некој начин за брзо покачување килограми ве молам пишете што и колку пати дневно треба да јадам. :( Навистина ме загрижува. Благодарам.
Најпрво треба да се прегледаш комплетно, да не случајно твоето немање на апетит е поради некое здравствено оболување.
како радо би се сменила со тебе, јас имам 24 часа апетит:kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sensitive

Sensitive

Баниран
20 јули 2017
10
6
1,003
Друга димензија
Најпрво треба да се прегледаш комплетно, да не случајно твоето немање на апетит е поради некое здравствено оболување.
како радо би се сменила со тебе, јас имам 24 часа апетит:kafe
Мислам дека е поради стрес, но сепак ќе се трудам како што кажа Untouchable :) .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Мислам дека е поради стрес, но сепак ќе се трудам како што кажа Untouchable :) .
А мене па апетитот ми е на нервна база..колку повеќе се нервирам, толку повеќе јадам.
Зголеми физичка активност, така и апетитот ќе ти се зголеми.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sensitive

Sensitive

Баниран
20 јули 2017
10
6
1,003
Друга димензија
А мене па апетитот ми е на нервна база..колку повеќе се нервирам, толку повеќе јадам.
Зголеми физичка активност, така и апетитот ќе ти се зголеми.
Ќе мора да се натерам да спортувам. :D
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Јас долго време имам проблеми со исхраната, т.е имам многу слаб апетит. Доколку знаете некој начин за брзо покачување килограми ве молам пишете што и колку пати дневно треба да јадам. :( Навистина ме загрижува. Благодарам.
Прво разреши си сам да не ти е на психичка база. Подепресивните или анксиозните луѓе или имаат слаб апетит или премногу јадат.
Иди кај матичен направи и крвна слика кажи и сигурно ќе ти дадат совет.
 

Sensitive

Баниран
20 јули 2017
10
6
1,003
Друга димензија
Прво разреши си сам да не ти е на психичка база. Подепресивните или анксиозните луѓе или имаат слаб апетит или премногу јадат.
Иди кај матичен направи и крвна слика кажи и сигурно ќе ти дадат совет.
Хм, можно е да е тоа :(
Ама се трудам со сила јадам, се надевам така ќе се навикнам да јадам повеќе. :)
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Хм, можно е да е тоа :(
Ама се трудам со сила јадам, се надевам така ќе се навикнам да јадам повеќе. :)

Ти завидувам и радо би се заменила со тебе.
Јас па по цел ден јадам, незнам како да се сопрам

Можеби требаше нова тема да отворам, како да речете..достаааа:frantic:(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sensitive