Слаб апетит

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
@Sensitive, до некаде и во право е тоа што ти го кажа Македонец, највеќе на психата влијае и апетитот .. Нервоза, омалаксаност, разочарување...
Ама ти кажав, само цврста волја, јадење со сила..
И да знаеш, колку и да мислиш дека си во безизлезна ситуација или дека ке умреш од мака.. Секогаш и за сѐ има решение!
И уште нешто, сѐ е до твојот лешник (мозок) .. Негативни мисли.. Негативен живот..
Од неодамнешно искуство ти кажувам ;)
Само крената глава и бори се гордо со сѐ пред тебе. Сам/а можеш сѐ! :*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Sensitive

Sensitive

Баниран
20 јули 2017
10
6
1,003
Друга димензија
Ти завидувам и радо би се заменила со тебе.
Јас па по цел ден јадам, незнам како да се сопрам

Можеби требаше нова тема да отворам, како да речете..достаааа:frantic:(
Јас па тебе ти завидувам :(
Секој со својата мака.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pozdrav eden topol

Sensitive

Баниран
20 јули 2017
10
6
1,003
Друга димензија
@Sensitive, до некаде и во право е тоа што ти го кажа Македонец, највеќе на психата влијае и апетитот .. Нервоза, омалаксаност, разочарување...
Ама ти кажав, само цврста волја, јадење со сила..
И да знаеш, колку и да мислиш дека си во безизлезна ситуација или дека ке умреш од мака.. Секогаш и за сѐ има решение!
И уште нешто, сѐ е до твојот лешник (мозок) .. Негативни мисли.. Негативен живот..
Од неодамнешно искуство ти кажувам ;)
Само крената глава и бори се гордо со сѐ пред тебе. Сам/а можеш сѐ! :*
Фала за поддршката. :*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Може си слабокрва оди провери се и они ќе ти кажат што како
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sensitive

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
Секогаш се прашував како е да немаш апетит и последниве година дена си осетив на своја кожа и можам да кажам дека е претешко да јадеш а да не ти се јаде дури и загрижувачки делува.
Но среќа крвната слика ми е одлична и полека ми се враќа апетитот во нормала.