1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Слаб апетит

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од Sensitive, 6 јуни 2018.

 1. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  @Sensitive, до некаде и во право е тоа што ти го кажа Македонец, највеќе на психата влијае и апетитот .. Нервоза, омалаксаност, разочарување...
  Ама ти кажав, само цврста волја, јадење со сила..
  И да знаеш, колку и да мислиш дека си во безизлезна ситуација или дека ке умреш од мака.. Секогаш и за сѐ има решение!
  И уште нешто, сѐ е до твојот лешник (мозок) .. Негативни мисли.. Негативен живот..
  Од неодамнешно искуство ти кажувам ;)
  Само крената глава и бори се гордо со сѐ пред тебе. Сам/а можеш сѐ! :*
   
  На Makedonec и Sensitive им се допаѓа ова.
 2. Sensitive

  Sensitive Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јули 2017
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  4
  Јас па тебе ти завидувам :(
  Секој со својата мака.
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sensitive

  Sensitive Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јули 2017
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  4
  Фала за поддршката. :*
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Може си слабокрва оди провери се и они ќе ти кажат што како
   
  На Sensitive му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sensitive

  Sensitive Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јули 2017
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  4
  Мислам дека ми фали Б витамин ама сепак треба да се осигурам. :|
   
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Секогаш се прашував како е да немаш апетит и последниве година дена си осетив на своја кожа и можам да кажам дека е претешко да јадеш а да не ти се јаде дури и загрижувачки делува.
  Но среќа крвната слика ми е одлична и полека ми се враќа апетитот во нормала.
   

Сподели: