1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Слабеење со Herbalife

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од Реми, 20 февруари 2012.

 1. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Се мислев темава да ја отворам во правилна исхрана или тука, но шејкот на оваа компанија најчесто се користи за слабеење.
  Дали сте користеле нивни производ и дали сте задоволни?
  Дали сметате дека за доручек 50 евра месечно се исплатат на долг рок?
  Дали имате познаник кој ослабнал со користење на шејкот и немал јо-јо ефект?

  Јас бев на неколку нивни предавања и се интересирам да земам протеински шејк за вежбање. Не сакам да зголемувам или намалувам тежина, туку мускулите сакам да ги оформам без билдање.
   
 2. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Значи тетка ми ги користеше и имаше само мали видливи резутати. Подобро некоја диета со овошје и зеленчук него овие глупости :)
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  И јас сум слушнала дека има многу мали скоро не видливи резултати ... Иначе за слабеење сигурно сте слушнале ... најефикасна "диета" .. благо, леб и газирани напитоци ... да избегнувате ... килограмите не се враќаат ..
   
  На Alex M. му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Моите ги земаа, и резултати немаше. :D
   
 5. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Накратко ЛАЖИ ПАРИ! што би рекла баба :)
   
  На ema09 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  50 евра ќе фрлите во вода за милкшејк.
   
 7. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  нема потреба од herbalife или било какви слични глупости,
  кога ке станете земете некое овошје наместо доручек,околу 13 часот ручаш,околу 19 часот вечераш и тоа е тоа,ке има резултат гарантирам јас сум 194см со 95кг сто е идеално на висината :bajbaj
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Џабе се лажете со вакви глупости, ако сакате да ослабете, без физичка активност во комбинација со правилна исхрана џабе ви е. А тие реклами кај што некоја стока со големина на трафика после изгледа како цура од Victoria Secret “за само 4 недели“ нема проблем. Како ќе се налаи стомакот ако не се трча, вози точак, степер или воопшто без кардио вежби? Можеби во комбинација со физичка активност би имало некаков резултат, ама сепак го плаќате брендот а и тие хербалајф, алое вера и слични производи ми се толку некако напнати и замараат како некои секташи што не ги можам и имам одбивност према тие производи. Така да доколку сте спремни да дадете толку пари за некакви шејкови, најдете соодветна теретана/фитнес клуб, кај што имате инструктор кој ќе ви направи диета и програма за вежбање, бидете упорни и резултатите сами ќе си дојдат.
   
  На drt му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  И со малце потрошени пари можеш да ослабеш :D.
   
 10. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Хербалајф, мербалајф...

  Ако твојата воља не е на потребно ниво, ако не се запнеш и вуду обред на милкшејкот да му правиш е узалуд вам труд свирачи муабет.
  Не сум пиела вакви шејкови, познавам луѓе кои го користеле и со оглед на тоа дека фала богу не сум ќорава, мене ми се исти.
   
  На Jericho му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: