1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Скулптури пред кои Ви застанува здивот

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од lady_blue, 7 март 2012.

 1. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  А можеби е сокриено нешто друго под оваа наметка која има налик на смрт и на прв поглед делува застрашувачи.
  Можеби внатре е сокриен животот,сепак продира светлина во внатрешноста и не е се така црно и темно :)
   
 2. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Lena,може внатре се крие некоја птица,:)
  Тоа што се крие е во оној кој набљудува во делото,токму тоа пробувам да отпочнам дискусија на телема со тарот карти,ама инает тераат.:(
  Од она кое се плаши до тоа што го прави човек среќен,од што бега и кон што се стреми.Секој може доколку свесно се набљудува себеси да се осознава..:)
   
 3. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Можеби свила гнездо,којзнае :)
  Значи во скулптурата секој ќе го види она што сака да го види,она кое го очекува,
  она кое му се врти во глава и тоа ми беше моабетот со скулптурите во трговски.
  Мислам дека ако само ја погледаме скулптурата така како е без да го видиме она што сакаме во неа,ќе ја изгуби смислата на постоење,но тогаш би можеле да ја доловиме идејата на скулпторот.
   
  На Pica pica му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
 5. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  1530386_692953094070196_1696753171_n.jpg
   
  На Pica pica му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  bildr 694.JPG
   
  На Pica pica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
 8. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  image.jpg
   
  На Змејче му/ѝ се допаѓа ова.
 9. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,631
  Допаѓања:
  5,710
 10. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676

Сподели: