Скулптури пред кои Ви застанува здивот

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Онаму каде зборовите се збунуваат, допирите појаснуваат...
Онаму каде усните запираат, прстите продолжуваат...
Или така некако, отприлика :D
Има нешта за кои зборовите не се доволни.
Како се опишува/раскажува/објаснува на пример - бакнеж? Не знам...

Auguste Rodin го раскажал бакнежот вака

 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,447
9,155
1,683
Кушкундалево


When I firstly saw this sculpture I was petrified. Инаку се наоѓа во Прага, појма неам точно каде ама е зачудувачка. Остава премногу слобода за да си ја пуштиш имагинацијата и да почнеш да си измислуваш приказни. Инспирирачка е.
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Да не беше Шмизлата на улица Македонија, пола Скопје немаше цицка да фати!
Јас и Шмизлата пред неколку години....(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_- and Hexasto

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Знаеш дека во мили секунда по гледањето на сликава помислив дека десната нога и е пресечена и водата тече од неа :rofl
Супер е иначе, каде е ова ?
ова е на гугл... од поодамна ја имам сретнато и се заљубив во убавината која ја пренсува жената!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-