1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Скулптури пред кои Ви застанува здивот

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од lady_blue, 7 март 2012.

 1. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Онаму каде зборовите се збунуваат, допирите појаснуваат...
  Онаму каде усните запираат, прстите продолжуваат...
  Или така некако, отприлика :biggrin
  Има нешта за кои зборовите не се доволни.
  Како се опишува/раскажува/објаснува на пример - бакнеж? Не знам...

  Auguste Rodin го раскажал бакнежот вака

  [​IMG]
   
  На *V******, Lena, Teona и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Мене ми се свиѓа и се гордеам со споменикот на Александар :)
   
  На Aaliyah, emzzy, TheKitten и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  јас со новите таблички на Р.М (happy)
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  [​IMG]
   
  На Lena, Aaliyah, lady_blue и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  [​IMG]
   
  На 84 sk_Y ^_-, Luckky, Lena и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  [​IMG]

  When I firstly saw this sculpture I was petrified. Инаку се наоѓа во Прага, појма неам точно каде ама е зачудувачка. Остава премногу слобода за да си ја пуштиш имагинацијата и да почнеш да си измислуваш приказни. Инспирирачка е.
   
  На Luckky, 84 sk_Y ^_-, Anakin и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Да не беше Шмизлата на улица Македонија, пола Скопје немаше цицка да фати!
  Јас и Шмизлата пред неколку години....(inlove)
  [​IMG]
   
  На 84 sk_Y ^_- и Hexasto им се допаѓа ова.
 8. ShakaZulu

  ShakaZulu Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  427
  Допаѓања:
  883
  Знаеш дека во мили секунда по гледањето на сликава помислив дека десната нога и е пресечена и водата тече од неа :rofl
  Супер е иначе, каде е ова ?
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  ова е на гугл... од поодамна ја имам сретнато и се заљубив во убавината која ја пренсува жената!
   
  На 84 sk_Y ^_- му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Мене ми застанува здивот од цел скопски плоштад!
   

Сподели: