Скопски фестивал 2014

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
210
158
1,043
Скопје
Вчера се одржа Скопски Фестивал за избор на песна за Евровизија. Како победник излезе Даниел Кајмакоски. Очекувано или? Местено или не? Имаше ли добра песна реално во целата вечер? Мене ми беа сите депресија, катастрофа настапи, бледи копии на нешто што биле. Даниел Кајмакоски Е вистинската личност за Евровизија според мене, се додека има навистина добра песна и пее на англиски. Тамара ми е веќе очајна што пробува да се пикне на сите фестивали, после тоа да плука дека веќе не била за Македонија за на крај да си погази се што кажала и да си ќари 10.000 евра.... Ајде да дискутираме малку на темава. И зошто странско жири бира наша песна за Евровизија? Ние да не ќе гласаме за избор на холнадската песна или романската или кој уште беа..?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
А зошто мислиш дека тие странски жири воопшто постојат и воопшто гласале...? Романија? Азербеџан?!
Малку ми е смешно тоа...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: *Hera*

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
210
158
1,043
Скопје
Секако не менува дали постоеле или не постоеле, ама не гледам потреба да местат некого вештачки кога и реално ќе победи..
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Фестивалот беше едно гооооолемо сраааааање,едни песнииии никакви............несакам ни да коментирам за песните,ни за тие плесачиците,оти ова беше досега најмизерен фестивал до сега што се одржувал ва Македонија. Брука невидена!Може за сцената да извадам некое коментарче пофално,но целокупната режија беше бљувотина невидена(додуше очекувана,но не до толку).Јас сакав да иде Даниел,но со неговата песна не ме одушеви ништо посебно.Најдобро би било да си седи дома и да не се брукаме повторно.Ме чуди Тони,како можеше да се избламира непотребно,кои че му ку**ц тој "настап"?Зарем толку сме биле Македончињава без слух,без вкус...не ми се веруваше синоќа на ушите и очите,што гледаат и што слушаат! Заборавив и да кажам дека и наградите беа големи...оф срања големи!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blueberry

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
лоба и мијата беа најдобри
песнава на даниел не ми се допаѓа нешто мн
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Таа ми е целата општо и како појава копија :)
На неа да и се стави една шипка на сред сцена и нека игра на неа, тоа знае најдобро. А пеење врска си нема.

не знам дали е плагијат
но добро звучеше
Звучеше добро дека ти е позната музиката.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blueberry and diva orhideja

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
http://vistina.mk/2014/11/18/uchesnitsite-na-skopski-se-izjasnija-za-skandalot/

Влатко малку погрешно одговорил. Требало вака да каже.
- Јас не знам ништо и немам врска од пеење, не ме прашувајте ништо.

Лоба требало да додаде на крај дека не само што си излегла на сцена и си испеала, туку дека нема врска од пеење и дека таа и нејзиниот тим не знаат да направат песна и затоа крадат.

Само да се местело бе, ништо не е фер кај нас.