Ски скокови

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
нЕ НЕ, мислу дека не е тј Ана-Каренина (екс Нина Добреф) имаше едн млад ски скокач кој пртаљи праеше пред 5-6 или 7 године
беше и неколко године спортист на Германију, абе неможе ни мене никако да ми текне ааааааааааааааа ке се убију
е тј беше мноо јак, конкуренција му беше само Адам Малиш тој време
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Solstice

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
нЕ НЕ, мислу дека не е тј Ана-Каренина (екс Нина Добреф) имаше едн млад ски скокач кој пртаљи праеше пред 5-6 или 7 године
беше и неколко године спортист на Германију, абе неможе ни мене никако да ми текне ааааааааааааааа ке се убију
е тј беше мноо јак, конкуренција му беше само Адам Малиш тој време

Хммм Мартин Шмит???
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Мој конечен одговор се откажувам.:zelen
Не ми текнува на никој друг германец, а баш ме интересират кој е тој.:)

Еве нешто интересено најдов, Мартин Шмит бил избран за најдобар германски спортист во 1999 а Ханавалд во 2002, интересно, моментално германците само можат да се надеваат на Фројнд, доста талентиран е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Мој конечен одговор се откажувам.:zelen
Не ми текнува на никој друг германец, а баш ме интересират кој е тој.:)

Еве нешто интересено најдов, Мартин Шмит бил избран за најдобар германски спортист во 1999 а Ханавалд во 2002, интересно, моментално германците само можат да се надеваат на Фројнд, доста талентиран е.
И ја се откажувам,ги прегледав сите првенства и не можам да го најдам тоа презиме што ми е у глава. Којзнае,може да е некој од овие што ги наброја :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ана-Каренина

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
фала ти пуо Анчи на ифрорамацие и на вложен труд, мислу дека за Ханавалд стануе збор, млад германски ски скокач дада тј е
а Мартин Шмит е постар и не му беше конкиренција на Малиш ( ја такој мислу )
ичера ѕирна на еуроспорт имаше снимка од пред некон дн, има пуно исти скокачи од времето кд глеаше ја
али обеќам дека овуј нову годину обавезно ке глеам Четири скокалници
поздраф : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ана-Каренина

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
Eден од омилените ми спортови порано,често го пратев, ама низ годиниве прекинав и незнам кој до кај е и што е. Инаку омилен ми беше еден Германец шо партали праеше. Мислам дека беше Германец.
Јенс Вајсфлог???
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
глеам ск на еуроспорт кец
и текна ми дека најбољи трењер/селектор беше онј од Норвешку , тј што ги даа знак кд да стартуеф : )
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Не гледав вчера, ама сигурно ќе имат реприза на Еуроспорт.
Прочитав дека во Кусамо победил Северин Фројнд, конечно по подолго време некој подобар германец. Втор Димитриј Василјев, трет Симон Аман. Австиец немаше на подиумот, Шлири беше 4, едвај чекам да гледам реприза.
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
На 29 или 30демекври започнува новогодинешната турнеа. Мислењево го пишувам да ве потсетам, посебно parvati, да гледа.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati