1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Синхронизација на серии/филмови

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од The Tramp, 8 април 2012.

 1. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Дека тие пари би се искористиле за македонска продукција тешко, а и да се искористат џабе, знаеме нашите серии колку се добри и гледани. И мене ми беше глупо тоа што за превод помалку пари ќе се фрлаат ама пак знаеме дека постарата публика највеќе ги гледа овие серии, на нив ем им е полесно ем поинтересно да ги гледаат синхронизирани. Јас лично мразам синхронизација дали е на серија, филм или цртан. И најглупо нешто кај нашиве синхронизации е што цело време истите гласови се, а кога ќе го слушнам Марин Бабиќ како синхронизира 10 лика у серија ми се кења искрено, гледам почнаа и на реклами има еден глас од серииве само не знам кој глумец е.
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Реков може да се искористат за македонска продукција. Значи снимање и прикажување, ама лошото е што немаме оригинални и добри идеи за сценарија, а и оние актери кои сите ги знаеме остареа, младите не се интересни. Немаме направено добра комедија уште од „Викенд на мртовци“. Не е интересно да гледаш сцени од секојдневието кога ти тоа веќе го живееш, треба добро комично сценарио (оригинално) што ќе ги насмее луѓето бтв затоа и се филмовите (барем според мене, кога гледам филм ме тера да го забравам секојдневието, да се насмеам и да ги оставам проблемите зад себе, а не да седнам и да плачам за измислен лик. ;))
   
  На Гонзо му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  сеа со шпанскиот отупевме го забораивме :p
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Ако се секавате на 1001 ноќ, јас се умрев во смеење кога Надидан му рече на Бурхан: „Ама и ти цела ноќ не заспа, само горе-долу, горе-долу“. Ова лоша синхронизација и на други серии ја имам забележано само ова прво ми текна, друга смисла кога добиваат изразите.
   

Сподели: