1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Синхронизација на серии/филмови

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од The Tramp, 8 април 2012.

1. Dr.Gonzo

Dr.Gonzo Истакнат Член

Зачленет на:
    23 февруари 2012
    Мислења:
    651
    Допаѓања:
    1,915
    Дека тие пари би се искористиле за македонска продукција тешко, а и да се искористат џабе, знаеме нашите серии колку се добри и гледани. И мене ми беше глупо тоа што за превод помалку пари ќе се фрлаат ама пак знаеме дека постарата публика највеќе ги гледа овие серии, на нив ем им е полесно ем поинтересно да ги гледаат синхронизирани. Јас лично мразам синхронизација дали е на серија, филм или цртан. И најглупо нешто кај нашиве синхронизации е што цело време истите гласови се, а кога ќе го слушнам Марин Бабиќ како синхронизира 10 лика у серија ми се кења искрено, гледам почнаа и на реклами има еден глас од серииве само не знам кој глумец е.

На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
  2. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    Реков може да се искористат за македонска продукција. Значи снимање и прикажување, ама лошото е што немаме оригинални и добри идеи за сценарија, а и оние актери кои сите ги знаеме остареа, младите не се интересни. Немаме направено добра комедија уште од „Викенд на мртовци“. Не е интересно да гледаш сцени од секојдневието кога ти тоа веќе го живееш, треба добро комично сценарио (оригинално) што ќе ги насмее луѓето бтв затоа и се филмовите (барем според мене, кога гледам филм ме тера да го забравам секојдневието, да се насмеам и да ги оставам проблемите зад себе, а не да седнам и да плачам за измислен лик. ;))

На Гонзо му/ѝ се допаѓа ова.
  3. cece17

cece17 Староседелец

Зачленет на:
    21 февруари 2012
    Мислења:
    270
    Допаѓања:
    204
    сеа со шпанскиот отупевме го забораивме :p

На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Primrose

Primrose Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    680
    Допаѓања:
    1,288
    Ако се секавате на 1001 ноќ, јас се умрев во смеење кога Надидан му рече на Бурхан: „Ама и ти цела ноќ не заспа, само горе-долу, горе-долу“. Ова лоша синхронизација и на други серии ја имам забележано само ова прво ми текна, друга смисла кога добиваат изразите.

Сподели: