Сенки за очи

sunshine22

Нов член
18 ноември 2015
7
9
3
30
Не видов ваква тема, па си реков да отворам :angel:
Дефинитивно најупотребуваната декоративна козметика. Какви сенки користите, каква боја...мрсни, во прав, камени. :sreken:wub
 

Bibi@

Староседелец
Најфотограф
1 март 2012
399
743
1,103
Моите омилени
IMG_2772a.jpg
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
Сенки користам само за некои свечености.
Најчести бои црна, сива или бела со светки.Мрсни сенки не користам ми се собираат на преклопот околу очите.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Имам повеќе палети, ама користам пртежно една (рип-оф, не бива за 300 денари оригинал) палета на Huda Beauty, Desert Dusk се вика и ги има сите бои што ми личат и ми се потребни за дневна (па и посвечена, а демек едно се убив па на свечености одење) шминка. Изненадувачки, баш е пигментирана и боите се исти ко на оригиналната палета.
Е, сега, не навлегувам многу во составот пошто ќе треба да ја фрлам и веднаш да се самозапалам, ама се тешам што ги користам поретко и секогаш нанесувам заштитен слој пред сенката.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina