Секс - водење љубов

коста

Истакнат Член
21 мај 2013
145
61
328
36
e kako ne postoi razlika megju seks i vodenje ljubov koga postoi i toa golema razlika. seks e seks odis stavas vadis i gajle ti e a vodenje ljubov e nesto epten poinaku hahahahaa ko da si na sedmo nebo hehehehehe
 

Keepitreal

Полноправен Член
3 мај 2013
78
38
18
Разликата за мене помеѓу СЕКС и ВОДЕЊЕ ЉУБОВ.
Како чин сексуалниот однос е ист, но од гледано од некоја друга страна не е се така исто коа имаш однос со партнерот во кого си заљубена и во некој странец, нели ?
Кога си со некој ете на пример дечкото, прскат емоции и нешности на сите страни.
А кога е веќе она ONE NIGHT SEX, пак прскат емоции не НИЈЕ СВЕ ЈЕДНО.
Барем според мене.

Позз.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Љубов без секс неможе,а секс без љубов може.Ако разбравте,тоа значи дека водење љубов е сексање со душа и срце,а само чист секс е задоволување на сексуалниот нагон со партнер во кои има само страст но нема подлабоки емоции.Водењето љубов е подолг чин,во кој уживаат двете страни со понежни милувања,бакнувања,осознавање на двете тела,додека сексот сам по себе е по див,брз,погруб,а после самиот чин откако ке се задоволат страстите,може секој да си оди,испразнет и задоволен од страста,на своја страна без некакви чувства за обврска или др.
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,367
3,061
1,133
Не може секоја да има секс без емоции. Некои луѓе можат да го одвојат сексот од емоциите. Воглавно жените секогаш сексот го поврзуваат со емоциите.
Браво за тие кога можат нагоните да ги задоволат без емоции. Старомодна сум. Јас секогаш емоцијата ја поврзувам со сексот .А само емоција без секс многу тешко опстанува, со времето ќе се слее во рамнодушност.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki and melpomena

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Не може секоја да има секс без емоции. Некои луѓе можат да го одвојат сексот од емоциите. Воглавно жените секогаш сексот го поврзуваат со емоциите.
Браво за тие кога можат нагоните да ги задоволат без емоции. Старомодна сум. Јас секогаш емоцијата ја поврзувам со сексот .А само емоција без секс многу тешко опстанува, со времето ќе се слее во рамнодушност.
Сексот без љубов е една потреба која доаѓа со годините на живот,повеке се случува кај луѓето во брак,за да ја разбијат малку брачната монотонија,или најбанално просто објаснето,да задоволиш потреба или нагон со нешто друго.Не си старомодна.само си млада сеуште за да влагаш во такви сексуални игри.Можно е и тој секс некогаш да потикне големи емоции па така настануваат разводи,менување партнери идр.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki and Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,367
3,061
1,133
Сексот без љубов е една потреба која доаѓа со годините на живот,повеке се случува кај луѓето во брак,за да ја разбијат малку брачната монотонија,или најбанално просто објаснето,да задоволиш потреба или нагон со нешто друго.Не си старомодна.само си млада сеуште за да влагаш во такви сексуални игри.Можно е и тој секс некогаш да потикне големи емоции па така настануваат разводи,менување партнери идр.
Благодарам за комплиментот дека сум млада.Младоста одамна поминала покрај мене.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Благодарам за комплиментот дека сум млада.Младоста одамна поминала покрај мене.
Ценејки спрема твоето мислење,ти си сега во најубавата младост,најумната,што знае како сака и колку сака,како треба и што не треба.Емоциите со времето бледеат душо,вечна љубов има само во бајките.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and corki

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Хммм, па мислам дека има разлика, ете тоа што го напиша ти за водењето љубов би се сложила, препуштање на страста и чувствата кога си со саканиот е водење љубов а сексот е задоволување на телата и рутинска појава