Сезонска работа за малолетници

deniarsov123

Истакнат Член
27 април 2014
3
0
101
23
Zdravo jas sum Nov Clen na forumov i sakam da prasam dali moze da se najde rabota na primer vo ohrid letoto za 16 / 17 godisni tinejdzeri???
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
А како сакаш да пишува? Нудам работа за малолетник како келнер?
Колку што знам ретки се исклучоците за легална работа на малолетници во Македонија.
Да не се залажуваме, нема да ја најдеш во огласи.
 

deniarsov123

Истакнат Член
27 април 2014
3
0
101
23
А како сакаш да пишува? Нудам работа за малолетник како келнер?
Колку што знам ретки се исклучоците за легална работа на малолетници во Македонија.
Да не се залажуваме, нема да ја најдеш во огласи.
Pa da vo pravo si nema da pisuva sigurno nudam rabota za maloletnik ...
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
Распрашувај се по кафулињата во кои најчесто идеш, или некое твое друштво кое знае некој каде би те препорачале. Само така можеш полесно да најдеш нешто.
 

Chaos

Нов член
8 мај 2014
1
0
1
22
Skopje
Имам 16 години,барам работа доколку на некој му треба било каква помош шетање на куче, косење трева помош околу било што, не мора физичка работа нека ми се обрати за се сум отворен. Ви благодарам
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Имам 16 години знае ли некој во кој кафич сендвичара и сл би можел да се вработам?
 

Aleksandra993

Баниран
2 јули 2015
1
0
1
26
Здраво дечки,
јас имам искуство со гледање реклами на интернет и можам да ви кажам дека е многу БРЗО И ЛЕСНО затоа што рекламите коишто треба да ги гледате траат само ПЕТ СЕКУНДИ! Се што треба да направите е да си направите СВОЈ ACCOUNT на следниов линк http://www.clixsense.com/?7750705. Откако ќе се логирате ви се појавуваат рекламите, ги кликате и ви се префрлаат пари. За да ги подигнете вашите пари треба да направите претходно account на PAYZA (најголемата и најсигурна онлајн банка (ова е исто многу брзо потребно е само да го впишете вашиот меил) ) и потоа подигнете ги парите од шалтер или картица.
Што повеќе пријатели се приклучат преку вас, толку поголема ви е заработката, што значи раширете ја оваа работа помеѓу вашите пријатели за да заработите заедно бидејќи ви исплаќаат пари и за кликовите на пријателите приклучени преку вас!
Со среќа!
P.S. Ако некој сака нешто да праша, слободно нека ми пише! :)