Сезонска работа за малолетници

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Епа вака...Сите знаеме дека во Америка со наполнети 16 год. можеш да работиш на некои работни места кои се определени за малолетници...Дали такво нешто има во нашава Македонија,имам слушнато дека има во МекДоналс.
Дали некој од вас има работено а е малолетник или кога бил малолетник или пак некое такво искуство...Или пак ете конкретно во МекДоналс :)
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Епа вака...Сите знаеме дека во Америка со наполнети 16 год. можеш да работиш на некои работни места кои се определени за малолетници...Дали такво нешто има во нашава Македонија,имам слушнато дека има во МекДоналс.
Дали некој од вас има работено а е малолетник или кога бил малолетник или пак некое такво искуство...Или пак ете конкретно во МекДоналс :)
Зависи што сакаш да работиш.
Останатото не е проблем.
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Зависи што сакаш да работиш.
Останатото не е проблем.
Колку убаво ми одговори хахаха...
Значи би работела да не речам се....
Само сакам да имам обврска...затоа што неможам да се чуствувам бескорисна и да лежам цело лето....:)
 
  • Like
Реакции: AnGelgirl24 and Trajche

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Колку убаво ми одговори хахаха...
Значи би работела да не речам се....
Само сакам да имам обврска...затоа што неможам да се чуствувам бескорисна и да лежам цело лето....:)
Би работела келнерка/шанкерка?
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
Работам од 15 години како шанкер во хотелов наш .. али само за викенди сум т.е. за свадби и секаков вид прослави :)
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Охрид има потреба од угостителски работници итоа многу. Баш денес правев муабет со еден пријател ми вика барам келнерки никаде не можам да најдам, ако има некој нека ме контактира.
 
  • Like
Реакции: emzzy

Kokakolicar Eden Nizaeden

Активен Член
17 мај 2012
81
150
33
Аааа и мене ми треба работа за летово.. Толку од непродуктивните лета.. време е да се искористи летниов период... Да не знаете негде кај бараат, на пример шанкер без искуство :D :D :D
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
ееее .. и јас низ Неготино / Кавадарци да најдам што бараат шанкер со 3 годишно искуство .. ќе биде добро :)