Светско првенство за мажи 2013 Шпанија

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Сакам да изгубат шпанцивее ама тешко дека тоа ќе се случи,судиите и публиката ќе си го направат своето.Данска-Хрватска ќе биде јаако,Хрватска ако игра одбрана како вчера сигурно победуваат.Победникот од оваа утакмица ќе биде шампион сигурен сум,навивам за Хрватска зашто стварно многу јако играат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Рушен

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
дајте ми стрим да го гледам Шпанија - Словенија :zelen
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Јас свечено се откажав од типување, добро освен ако сакам малери да правам.:gjavol
Само ќе кажам дека мои фаворити се Хрватска а за најдобар играч Дувнјак па тоа е човек ѕвер.
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Данциве се прејаки, треба многу среќа на Хрватите и многу да се испотат за да можат да дојдат барем до нерешено, да бидеме реални.
Кој ке го сопре Хансен? Ова не е играч, ова е коњ кој тежи 1 тон и е висок 100 метра. (не ја претерав, стварно)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Данциве се прејаки, треба многу среќа на Хрватите и многу да се испотат за да можат да дојдат барем до нерешено, да бидеме реални.
Кој ке го сопре Хансен? Ова не е играч, ова е коњ кој тежи 1 тон и е висок 100 метра. (не ја претерав, стварно)
Истите што ги сопреа Карабатич и Нарцис тие ќе го сопрат и Хансен
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Истите што ги сопреа Карабатич и Нарцис тие ќе го сопрат и Хансен
Добро, ќе видиме.
Сепак мислам дека ако сакаат нешто да направат Хрватите, најпрво да ги сопрат крилата а тоа добро му оди на Алиловиќ, па може да дојде до некој израз, и да се фати нешто на Хансен, ако у случај изненадат Хрватите, најзаслужен ќе биде Алиловиќ, по мене.
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Шо ве снема бе? Симпатизери на Хрвативе?
Играше Чупиќ бе? :rofl Ви кажав дека најдобар ке биде Алиловиќ од Хрватите.


Инаку, кажав и па ке кажам, Данциве се прејаки, они освојуваат шампионатов. Инаку ако им оди на репрезентацијата на Данска речиси како да нема работа Хансен а е исто така и многу користен сите напади од негова страна, а во спротивно ако не и оди на Данска тогаш Хансен е на потег, значи никако не си против оваа репрезентација.

И да, Ландин 16 одбрани.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Слаба игра многу а баш сакав да победат,Данциве се како машини ако не му е денот на Хансен тогаш на некој друг ќе му е.Данска освојува 100% а и заслужено ќе биде
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: goodgod

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Шо ве снема бе? Симпатизери на Хрвативе?
Играше Чупиќ бе? :rofl Ви кажав дека најдобар ке биде Алиловиќ од Хрватите.


Инаку, кажав и па ке кажам, Данциве се прејаки, они освојуваат шампионатов. Инаку ако им оди на репрезентацијата на Данска речиси како да нема работа Хансен а е исто така и многу користен сите напади од негова страна, а во спротивно ако не и оди на Данска тогаш Хансен е на потег, значи никако не си против оваа репрезентација.

И да, Ландин 16 одбрани.
Една исправка, не се Данците прејаки туку Хрвативе беа преслаби на утакмицава. Касно разбраа дека треба да играат, а не да си подаваат ко на тренинг, направија многу грешки и во напад и во одбрана и тоа е тоа. Ако некој требаше да оди во финале тоа би биле Данска и Хрватска според мене, ама тоа е што е. Навивам за Хрватска да ја освои бронзата, Словенија и тоа како не е достојна за бронза кога цел турнир беше со доста слаби репрезентации и се извлекуваше со по 1 гол предност. :)