Светов ќе беше подобро место за живеење без...

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Боље би живееле во анархија, без политика, поделби на народот, што ти ја знам.

Светот ќе биде подобар за живеење доколку го нема ЧОВЕКОТ.
Животните и растенијата би си живееле во совршена алка на исхрана.
Не припаѓаме едноставно тука.
Дефинитивно се согласувам со тебе. Кога на некој му е дадено да размислува што може да направи со природните ресурси така е. Пример, гледаш дрво, и си мислиш: Ако го исечам дрвово ќе можам да си направам столови и маса. Или да се грејам. А не сфаќаш дека со сечењето на дрвото правиш штета. Еден ден ќе ја експлодираме планетава :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
се си има своја причина за своето постоење, ништо не би сакала да нема затоа што инаку би било монотоно и досадно. Финтата е да се избориш и да станеш некој и нешто у ваков свет. :D
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
глупи луѓе, алчност... и др. не ми текнува.

Ти се сметаш за паметен? Има милиони по паметни од тебе, од мене, за нив ние сме глупи, и ондак само пеметните да живеат? (facepalm) не ти држи вода ова.

Инаку без политика и религија. РАЈ! xD
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Ти се сметаш за паметен? Има милиони по паметни од тебе, од мене, за нив ние сме глупи, и ондак само пеметните да живеат? (facepalm) не ти држи вода ова.

Инаку без политика и религија. РАЈ! xD
Не ти требало да ме цитираш. И нормално дека постојат, попаметни луѓе и од мене и од тебе. А ова за глупите беше наменето зашто познавам типци со полни 18, а не ја знаат убаво азбуката, не разликуваат лево од десно, и север од југ, и не, не се ретардирани ако случајно помислиш на тоа. ;)