1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Светлана Ражнатовиќ- Цеца

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од Selma, 3 јули 2012.

 1. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 2. девојкатаовен

  девојкатаовен Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 јуни 2012
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  49
  Се сеќавам во трето или четврто одд, учиме за месеци седмици години бла бла.. и наставничката прашува како се вика десет години? и сите траеме и таа вели еден албум од Цеца.. и јас се сетив на касетата дома што ми стоеше дека пишува Деценија и веднаш кажав (снајди се па живеј :mstickle)
   
  На Gemini и Стоименов им се допаѓа ова.
 3. Teddy Picker

  Teddy Picker Староседелец

  Зачленет на:
  15 јуни 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  162
  И ги знам напамет песниве, и ете барав тема за неа по форумов инаку ќе отворев.
  Сепак секој со својот вкус, а ја со моите вкусови не знам шо ќе си правам :igra . Одам оф топик ама стварно понекогаш се прашувам како можам да слушам секаков тип музика? значи без разлика дали некој ќе пушти па морам да ја слушам, не, ја сам слушам комплетно се’
   
  На FallenAngel, Selma и TIGERWOMAN31SK им се допаѓа ова.
 4. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  ја слушам де
   
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Цеца пред 20години.

  [​IMG]
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  А сечаш ли се лепи громе мој....то е најмногу шо знам од сите песни, албуми, стихотворби, стихови и други вакви документирани издадени ствари од Цеца...ама зато знам дека Аркан и беше маж и дека ја ошиша ќелава еднаш порано дур беше жив.
   
 7. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401


  Новиот дует после Црни Снег на
  Цеца и Аца Лукас - Не заносим се ја
  Премиерата беше вечерва во Браво Шоу.
  Мислење?
   
 8. Matt Berninger

  Matt Berninger Гостин

  Мизерија, беда, дно дна! Никогаш не сум имал предрасуди за музика, меѓутоа нели мислите дека е време да се рече доста на кичерајот и некултурата (посебно од северниот сосед) кои одамна се одомаќинија во нашето општество? 1000 денара картата за Цеца :facepalm2 x тисучу. Па на The Bloodhound gang беше три пати поефтина. На Љубојна сеа цената на картата не ја знам, ама сигурно не е илјада. Едни Чалгија саунд систем не се сеќавам дали и воопшто некогаш одржале голем концерт, ама за тоа Цецита на секои три месеци е тука. :facepalm2 Јбг, такви сме си и ко народ со сумЉива интелегенција, па кај нас се поминуе.
   

Сподели: