Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Плачам зш сме глупави , луѓето го бараат совршенството што ние го имаме , а ние го прокоцкуваме за глупости. Совршени сме , две души во едно , две смеи во еден тон. Ах кога ли ќе преќинеме да дозволуваме туѓите мисли да штетат.
Те сакам
Добра ноќ
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Зошто те сакам дури и кога себе си се мразам?
Зошто ми требаш дури и кога одбивам да го вдушувам воздухот?
Зошто престанав да ја гледам мојата омилена серија сакајќи да избегнам да ја погледам глумицата која во насмевката толку ме потсетува на тебе?
Зошто правам работи за да избегам од тебе, а наместо тоа бегам од себе?
Зошто, зошто, зошто, зошто?
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Ги подавам очајнички рацете надевајќи се дека ќе допрам до нешто познато, но само го слушам сопствениот крик кој се заглавил во грлото.
Боите полека бледнат, луѓето заминуваат некаде далеку од мојот досег, светлината се претвора во обична темнина, спомените се распрснуваат како огномет кој се губи во некоја далечна точка.
А потоа само тишина.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991 and Prashina

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Вечерва ветрот ми носи спомени и копнеж за едно убаво време,мирис на едно минато преточено во сегашност,кој сеуште е толку силно присутен и ме прогонува...до кога..?
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991, Lady* and Prashina

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Те имам, а те немам.
Ти му припаѓаш на светот.
А светот е суров.
Не ме сака мене -фрла камења и ми ги крши коските.
Коските како соништата, тука се а не ги гледаш, а јас само сонувам тебе да те имам.
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Те имам, а те немам.
Ти му припаѓаш на светот.
А светот е суров.
Не ме сака мене -фрла камења и ми ги крши коските.
Коските како соништата, тука се а не ги гледаш, а јас само сонувам тебе да те имам.
Сонот да го имаш е поголем од среќата, ако го имаш немаш сон, тоа значи дека немаш ништо поголемо од себе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Lady*

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Сакам да ти кажам дека секогаш на полноќ помислувам на тебе, а знам дека и ти, не го сонувам тоа, доволно е и повеќе од премалку, и ништо не е тажно во мене, а среќно е дека е полноќ.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and *V******