Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Сакам да прашам дали можеме да бидеме сигурни воопшто во нешто?
Можеби само во љубовта, дури и кога после таа не ни била тоа. Односите меѓу луѓето се ептен чудни, богами.

Во моментов, ништо не може да ја смени позицијата во која сум. Жена, со боксерици од бифшиот, со шоља какао во рака која седи на работ на универзумот.

Сакам сега да заврне ептен меланхолично, а јас да си легнам. :cloud
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Сакам да прашам дали можеме да бидеме сигурни воопшто во нешто?
Можеби само во љубовта, дури и кога после таа не ни била тоа. Односите меѓу луѓето се ептен чудни, богами.

Во моментов, ништо не може да ја смени позицијата во која сум. Жена, со боксерици од бифшиот, со шоља какао во рака која седи на работ на универзумот.

Сакам сега да заврне ептен меланхолично, а јас да си легнам. :cloud
Сакам да ти кажам дека не постои ништо сигурно,апсолутно ништо....бар јас така мислам :eek:
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,068
113
Скопје
www.statik-group.com
Раскинав.Толку беше.
Не можеше да го проголта фактот со колку девојки имам спиено од октомври па до вчерашен ден.А ја сакаше вистината.Епа суров сум, шо да правам.
Убаво ми е. Ве сакам сите и сакам да се одморам.
Местете ми не љубоморна женска <3
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Раскинав.Толку беше.
Не можеше да го проголта фактот со колку девојки имам спиено од октомври па до вчерашен ден.А ја сакаше вистината.Епа суров сум, шо да правам.
Убаво ми е. Ве сакам сите и сакам да се одморам.
Местете ми не љубоморна женска <3
ем суров ем неверен :ladno
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
Раскинав.Толку беше.
Не можеше да го проголта фактот со колку девојки имам спиено од октомври па до вчерашен ден.А ја сакаше вистината.Епа суров сум, шо да правам.
Убаво ми е. Ве сакам сите и сакам да се одморам.
Местете ми не љубоморна женска <3

па шо бараш женска...најди си некоја шо нејќе обврски и терајте си заедно...па мож ќе се роди нешто меѓу вас, а ако не се роди уште поубо за двајцата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: She

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
Денеска сум расположена да нервирам некој...тој некој ке биде дечкоми на кој со шамивче крвта ке му ја цицам поради тоа што ме излага..не бев таква..Тој побара,Јас се сменив.. :smug
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: N|ghtmare_f

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,068
113
Скопје
www.statik-group.com
па шо бараш женска...најди си некоја шо нејќе обврски и терајте си заедно...па мож ќе се роди нешто меѓу вас, а ако не се роди уште поубо за двајцата.

Ко божем да станам сериозен :D
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Раскинав.Толку беше.
Не можеше да го проголта фактот со колку девојки имам спиено од октомври па до вчерашен ден.А ја сакаше вистината.Епа суров сум, шо да правам.
Убаво ми е. Ве сакам сите и сакам да се одморам.
Местете ми не љубоморна женска <3
СДК :skip(happy):igra(happy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Шмекси
Статус
Затворена за нови мислења.