Сакам да кажам/Сакам да прашам

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Па можно е и за толку кратко ама треба многу дисциплина. Поситивните промени од детоксификацијата и преоѓањето на растителна жива храна се чувствуваат веднаш дури и за помалку од 15 дена, но целосно излекување најчесто се чувствува од 21 ден па до кај 40, дури и за тешки болести. Финтата е да се прочисти телото и за да може енергијата наместо да биде насочена кон чистење, да се насочи кон регенерирање, а најчесто се доволни 40 дена да се регенерираат повеќето органи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue and Mnogo Bitno

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Па можно е и за толку кратко ама треба многу дисциплина. Поситивните промени од детоксификацијата и преоѓањето на растителна жива храна се чувствуваат веднаш дури и за помалку од 15 дена, но целосно излекување најчесто се чувствува од 21 ден па до кај 40, дури и за тешки болести. Финтата е да се прочисти телото и за да може енергијата наместо да биде насочена кон чистење, да се насочи кон регенерирање, а најчесто се доволни 40 дена да се регенерираат повеќето органи.
Ми се чини дека тоа 15дена повеќе се однесува на 15те делови, одошто на буквален временски рок, но може и да грешам. Како и да е, интересно е целото.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and existence

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Нема по лошо порано кога се играше долга магарица да си на ред да скокаш ,а наредени така 6-7 души ти зимаш залет 10-15 метри, залетан така и само што ќе скокнеш да ти се ТРГНАТ брее ;)(wave)(wave)
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
СДК дека пред месец-два најдовме кутре удрено од кола, сеуште живо, но со големи повреди и скршеници. Побаравме помош од здруженијата, дојдоа активисти од Анима Мунди и го однесовме кутрето на ветеринар каде што веднаш беше почнато со негово лекување. Сега кутрето е здраво, но повторно ке мора да се врати на улица бидејки нема кој да го вдоми.
СДП дали некој од вас има можност да го вдоми или може да го вдоми барем за некој временски период, ептен е греота да остане на улица? Или пак можеби познавате некој кој би го земал.
Јас во моментов немам услови тука каде што живеам, но исто така во моментов барам ново живеалиште, така да кога ке најдам друга куќа, ке можам да го земам, ако нема кој друг...
bela.jpg
 
Последна промена:

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
8 дена до крај на месецов а веќе има член со 385 мислења
LIKE(y)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Мислев дека се плашиш од моите зборови ,дека ако ми дозволиш да проговорамтоа тоа ќе биде последното нешто што ќе остане да постои меѓу нас !! :kafe
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Лајковите на фб ги прават луѓе??
И јас имам 400 лајкови на фб но другар сум и човек може да ми се приближи.