Сакам да кажам/Сакам да прашам

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
^ Me, too. А колку рекоа дека ни пола од тоа нема да издржи форумов...
t1902.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and Altaïr

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
^ Me, too. А колку рекоа дека ни пола од тоа нема да издржи форумов...
t1902.gif
Обично се работи за оние кои се зачленуваат и стихијно го бомбардираат форумот надевајќи се на подеднакво возвратена љубов, додека не сфаќаат дека форумот може и чат-пат понешто да се продискутира, да се остави некое мислење без некакви очекувања на подеднаков фидбек.
Чак што више се осеќаат увреЃани ако не им реплицираш на секој нивен испад :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Ана:)

Нов член
17 февруари 2016
3
0
1
25
Сакам да прашам каде можам да се запишам на часови по тапан и колку би се плаќало?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Ана:)

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Денес се правеше промоција на новиот правопис.
Цената со која ќе може секој да го има во својот дом е 1500 денари.
Информацијава за среќа ја добив сега преку порака... да отидев и да го видев овој срам... ќе не знаев да си ја најдам вратата за да излезам...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Интересни ствари за интернетот, постоело нешто кое се викало Deep web а се состоел од неиндексирана содржина, сајтови или делови од сајтови и остали нет материјал е сега колку шо сфатив тоа неидексирани значи дека не го фаќаат пребарувачите, значи мора да е индексиран за да при пребарување се прикаже сајтот. Наводно 9/10 од нетот биле такви а ова шо го дава на Гугл само 1/10 од се` шо постои на мрежата :eek:

Имало некој пребарувачки софтвер Тор развиен од амерички војски со него се користеле шпиони ама забегал некако во опен сорс и сега го имало за даунлодирање, не разбрав шо е поврзаноста со бит-торент ама не е важно.
Некој лик направил сајт на дип-вебот за тајно тргување и таму се купувало и продавало све од оружје преку тешки дроги до нарачување убиства, како Ибеј за илегална трговија :roflна крај завршил доживотна робија пред година и пол. голема фрка, Фби, Нса и некои хакери кои одработувале за државата за да не одат робија.

Имало и нешто наречено Dark net кој го користел интернетот за стварање паралелна мрежа или нешто така и таму исто се пристапувало само со посебен софтвер, и имало све и свашта од разни манијаци со снимени убиства, колективни суициди, болесници шо си сечеле прсти пред камери па се до педофили (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara