Сакам да кажам/Сакам да прашам

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Pазликата меѓу Титаник и Македонија, е тоа што Титаник си го најде дното. Ние уште тонеме
Разликата меѓу Титаник и Македонија е во тоа што Титаник имаше оркестар.
СДП некој да не знае каква е состојбата на патиштата Скопје-Крушево? Да не има многу снег наврнато?:unsure
Би требало да е проодно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
tumblr_md1bm68BQ21rgz1opo1_500_large.gif


Сакам да кажам дека ми фали љубов :nah
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
E, мајката!
Мразам фрки и го мразам Марфи! Абе...пу! Еднаш, ЕДНАШ да ме заобиколеше!
А пак кога ќе видам какво шуто и сакато ми шета по факултет и како татко запишува семестри на неговата Арифе, па прашува други што семестар да заокружел, а знам дека Арифе пред мене ќе дипломира...ми се темни.
Ми иде да скинам индекс, пријави, заверки, да ги запалам, на крај да ги изгазам и исплукам, па да фатам да возам автобус!
Онака, со Супер Марио капче и цигарче зад уво. Идем ја, иде и калдрма, сакаш ли ми ти рамно.
Ма...имаат среќа не сум во ПМС. :gjavol
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Не ми е потребно да вадам лекарско за да видам дали сум луд. Доволно ми е државјанството и тоа што уште сум овде.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and Saladin

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
СДП некој ако знае број од Бугарска Амбасада во Скопје, некако Гуглав, ама не најдов. Хелп.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Мислењето треба да биде во трачеви и новости
20.02.2013, 16:25
73FC3B5889F83E4C8B0F3EB014FABBC1.jpg
Били Ѕвер се ожени со својата 16-годишна девојка на турбо-рап свадба
Раперот Били Ѕвер направи голема свадба со својата избраничка, шеснаесетгодишната кавадарчанка Марија. Веселбата на која што имало над 400 гости се одвивала во ресторан во Кавадарци, како што вели Били, во турбо раперски стил.
"Не сакав да имам класична свадба според некоја си демоде шема со песните од стилот "Зете мили зете" и "Ти донесов млада невеста". Со Марија се договоривме да влеземе во салата за свечености со тапани и труби и во тој стил продолживме цела вечер. Иако имав мали непријатности пред свадбата, бидејќи кумот ми откажа во последен момент, сепак мојот колега и добра пријател, раперот Кербер се согласи да ми биде кум и така ја спасивме веселбата. Покрај Кербер, мои гости беа и многу други рапери од земјава, како Дарк Мен, Зоран Алексиќ, но имаше и колеги кои што пеат друг вид на музика, а меѓу нив секако и мојот драг пријател Ѓоко Танески со кого што настапивме заедно на Евросонг. Накратко, свадбата помина многу весело, јас се фатив за микрофонот неколку пати, а најмногу аплаузи собрав кога ја отпеав мојата песна "Турбо рапер" , ни изјави Били.
Кој му е најдрагиот подарок што го добил на свадбата, тој вели дека сите гости подароците му ги донеле во плик, па така сега размислувал со каков автомобил да се поднови.
" По свадбата, се подготвуваме за доаѓањето на бебето. Треба да се роди во јуни и со Марија сме многу среќни поради тоа. Веќе размислуваме кое име да му го дадеме, а јас потајно се надевам дека ќе биде рапер како мене, вели раперот кој наскоро ќе започне со снимање на нови материјали и со редовни настапи по паузата поради семејните обврски.

Искрено ташак ме заболе за Свадбата на били свер