Сакам да кажам/Сакам да прашам

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Верувај се трудам.
Но кога веќе отвараш тема за муабет со критики кон форумов, секогаш прво постави си го прашањето за себе колку имаш самата придонесено за квалитет, а подоцна пиши мислење/критика. Оти лесно е сите да критикуваме и плукаме. Но без доволна постава, тоа се сведува на ваков муабет - секој ќе исплука секого, и на крај сите правиме лоша слика на форумов. Ако мислиш дека треба да молчам на секое твое мислење, секако дека тоа го правам. Но дали и ти некогаш молчиш за секое нечиво мислење?
Јас само гледам дека тебе ти е мерак мене да ме опоменеш, никогаш не ти се случило да ме одминеш а имало многу други кои биле за опомена ама за нив си ќорле.
Ај чао!
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
@i_wanna_fly
Пробај да најдеш уште 3-4 души што ќе одат во исто време и можете да најдете човек да ве однесе со кола. Јас така бев пред некоја година.
Сама си или со друштво? Оти ако си со друштво полесно е. Ако сакаш ќе збарам број од другаркава што го најде човеков, ако сте неколку души може да ве однесе и да ве врати.
 

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
@i_wanna_fly
Пробај да најдеш уште 3-4 души што ќе одат во исто време и можете да најдете човек да ве однесе со кола. Јас така бев пред некоја година.
Сама си или со друштво? Оти ако си со друштво полесно е. Ако сакаш ќе збарам број од другаркава што го најде човеков, ако сте неколку души може да ве однесе и да ве врати.
Сама сум, цената не е проблем, проблемот е да стигнам до таму точно на време, и ми треба превоз само за до таму. За враќање со авион најверојатно. Ако сакаш побарај и пиши ми, да видам дали и таа опција е можна. Фала ти :*
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Makedonec