Сакам да кажам/Сакам да прашам

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
На некој канал на тв кажаа дека некој бивши робијаш припадник или љубител на пастиризмот крвнички претепал до смрт некаков 80 годишен соселанец во Мариово затоа шо стариот не бил љубител на власта:rofl
Може викторче го познава од штаб?

Јаки тепачи се пастирофилите, посебно кога треба да се убие старец или да се ликвидира мало девојче...
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
На некој канал на тв кажаа дека некој бивши робијаш припадник или љубител на пастиризмот крвнички претепал до смрт некаков 80 годишен соселанец во Мариово затоа шо стариот не бил љубител на власта:rofl
Може викторче го познава од штаб?

Јаки тепачи се пастирофилите, посебно кога треба да се убие старец или да се ликвидира мало девојче...
За краља и отаџбину*


*може ли една канта сирење?
- дај шта даш
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
На некој канал на тв кажаа дека некој бивши робијаш припадник или љубител на пастиризмот крвнички претепал до смрт некаков 80 годишен соселанец во Мариово затоа шо стариот не бил љубител на власта:rofl
Може викторче го познава од штаб?

Јаки тепачи се пастирофилите, посебно кога треба да се убие старец или да се ликвидира мало девојче...
Сигурно провоцирал стариот, провокатор ниеден. :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Стојам во ред на каса во маркет и ме фати с'клет, ми дојде да вриснам. Толку ми е смачено од градов, од државава, од луѓево... Здосадено ми е се. До тој степен што се изнервирав за навидум банална работа. Нема избор тука за ништо! Истите е°°°и чоколадца и истите е°°°и мастики цел живот! Истите сокови, истите чипсови, истите намирници... Е°°н затвор! Е затоа ми фали Америка, меѓу другото. Имаш толку избор во се, цел живот можеш да истражуваш. Храната и пијалоците се само мала секојдневна ситница. Места за искачање, места за посетување, работи за правење, места за шопинг, работи за шопинг... Не знам, мене премногу ме фрустрира ограниченоста.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Стојам во ред на каса во маркет и ме фати с'клет, ми дојде да вриснам. Толку ми е смачено од градов, од државава, од луѓево... Здосадено ми е се. До тој степен што се изнервирав за навидум банална работа. Нема избор тука за ништо! Истите е°°°и чоколадца и истите е°°°и мастики цел живот! Истите сокови, истите чипсови, истите намирници... Е°°н затвор! Е затоа ми фали Америка, меѓу другото. Имаш толку избор во се, цел живот можеш да истражуваш. Храната и пијалоците се само мала секојдневна ситница. Места за искачање, места за посетување, работи за правење, места за шопинг, работи за шопинг... Не знам, мене премногу ме фрустрира ограниченоста.
Сакаш да кажеш дека ти од Америка се врати тука да живееш? :eek
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Стојам во ред на каса во маркет и ме фати с'клет, ми дојде да вриснам. Толку ми е смачено од градов, од државава, од луѓево... Здосадено ми е се. До тој степен што се изнервирав за навидум банална работа. Нема избор тука за ништо! Истите е°°°и чоколадца и истите е°°°и мастики цел живот! Истите сокови, истите чипсови, истите намирници... Е°°н затвор! Е затоа ми фали Америка, меѓу другото. Имаш толку избор во се, цел живот можеш да истражуваш. Храната и пијалоците се само мала секојдневна ситница. Места за искачање, места за посетување, работи за правење, места за шопинг, работи за шопинг... Не знам, мене премногу ме фрустрира ограниченоста.
Здосадено од луѓево!??? Колку ме нервираат мене вакви кукудавки, демек си била во Америка и сега таму има ручки од тапани а ние овде пасеме трева и незнаме за други чоколади освем крем банани..уфффффф....таму имало 1000 врсти на чипс, на сокови и бла бла...е голема муда!
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Здосадено од луѓево!??? Колку ме нервираат мене вакви кукудавки, демек си била во Америка и сега таму има ручки од тапани а ние овде пасеме трева и незнаме за други чоколади освем крем банани..уфффффф....таму имало 1000 врсти на чипс, на сокови и бла бла...е голема муда!

Не реков дека Американците како луѓе ми се подобри од Македонците. Реков дека таму има неописливо поголем избор од тука во однос на се. Не само во храна. И не реков дека било кој не знае ништо повеќе од крем банани, реков дека нема избор доколку сакаш нешто друго да купиш. А Америка ја дадов како пример, исто е и со западна Европа. Ако не ми се допаѓа нешто, имам право да кукам. Некои работи и да сакаш, не можеш да ги промениш, за жал.

Сакаш да кажеш дека ти од Америка се врати тука да живееш? :eek

Тоа е, што да правиш. Место да ги соберам сите заработени пари и да си купам неповратен билет за Хонолулу, јас се вратив во "земјата на сонцето".
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
На некој канал на тв кажаа дека некој бивши робијаш припадник или љубител на пастиризмот крвнички претепал до смрт некаков 80 годишен соселанец во Мариово затоа шо стариот не бил љубител на власта:rofl
Може викторче го познава од штаб?

Јаки тепачи се пастирофилите, посебно кога треба да се убие старец или да се ликвидира мало девојче...
Абе ова е за плачење не е за смеење...божееееее..на какви трагедии се смеат. срамота(facepalm) зарем нели ти е жал за старецот, зарем треба поради политика да се тепаат и убиваат луѓето а најморбидно на сео тоа да се превртуваш од смеење?? Болна работа(facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki