Сакам да кажам/Сакам да прашам

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Океј си е нема мака. Ако ти дава дека си Offline, рестартирај го телефонот.
Цело време кога пишував ми пишуваше дека сум дисконектирана и пораките и повиците не се дозволени. Го деинсталирав и инсталирав пак и сега никако не ми стига код за активација.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Цело време кога пишував ми пишуваше дека сум дисконектирана и пораките и повиците не се дозволени. Го деинсталирав и инсталирав пак и сега никако не ми стига код за активација.
Ќе треба да го активираш во рок од 24 часа. Требало да го рестартираш телефонот. 2 пати ми се има случено.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Додека така си листав низ фејсбуков што има што нема налетав на една група што си ја имав направено уште одамна, пропаднала греота.
Па ете кој што мисли дека "му одговара групата" може да не дружи слободно : )
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Пак е прегазен пешак од лудо возење па после полицијата казнувала и нз уште кои приказни ќе ги изнаслушам. Само сеа ниту една правна ставка неможе да ја затвори личноста која возела , па секој адвокат ќе се повика на случајот Алачки и за неговиот клиент да се суди по ист принцип!
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Пак е прегазен пешак од лудо возење па после полицијата казнувала и нз уште кои приказни ќе ги изнаслушам. Само сеа ниту една правна ставка неможе да ја затвори личноста која возела , па секој адвокат ќе се повика на случајот Алачки и за неговиот клиент да се суди по ист принцип!
Само да се надоврзам на твојот пост - некни кога се случи сообраќајката со 13годишното дете, џандари направија блокада во периметар од 50тина метри вдолж илинденска. Тоа е се` во ред, додека еден манга куртоновиќ во скупо црно ауди не ја забележа блокадата не напраи U свијок и не продужи нервозно со 90 на саат накај мостот Гоце Делчев. Џандарите ништо не направија. Дури и еден фотографираше сообраќајка, можеше да му ги легитимира табличките на буљашов. Да имав камења при рака, немаше да се двоумам да му ги истурам по шофершајбната на идиотот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Viktor k