Сакам да кажам/Сакам да прашам

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
Тибам сам вел да ти ибам. Реков дека повеќе нема да се качам во тој автобус, па макар и последен бил.
Се качувам се убаво од Скопје за Неготино, 4 - 5 души му рекоа клима да пушти пошо внатре беше 1000 степени .. овој мака си нема, застана у Велес и се јави да пуштат друг автобус до патарината кај Градско, па да се префрлиме после. До Градско теравме со отворени врати, наеднаш се расипала климата (мхм, мижи асан да ти баам). Се осеќав ко некој мигрант. Му еам сам велот грд, се они имат проблеми со луѓето и со климите у автобусите. Глеам колку ги проверуваат пред да тргнат.

BTW си средив конечно дисплејот на лаптопот да ми кажува нормални бои. Им текна после 2 години да извадат драјвер и control panel за дисплејот.
 
  • Like
Реакции: Y1K991

alba

Староседелец
15 март 2012
1,426
2,014
1,123
Кај сте црнобели :zelen
@melpomena ја ме ја -те ме те :zelen кис (ама знаеш за А) е кисот(hug)

е*и се Македонијо, од какви дебили си водена сакам што побрзо да не окупира некој, прост народе за една курветина цело Скопје блокирано на сите да ви го пушеше па немаше ова да се случува , речи си еден саат патував од Аеродром до Универзална па до Паланка ке стигнев ...цццццццц

Србија во финале :zelen
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
791
1,133
40
www.oto-mk.net
@Aristokrat друже, сакав да ти пратам линк од профилот на другарчево од Полска што правевме муабет, ама си го забарикадирал профилот не може порака да ти прати човек, ни на профил да ти пише. :)
 
  • Like
Реакции: Марија

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Личност ми се лути зашто сум
@Aristokrat друже, сакав да ти пратам линк од профилот на другарчево од Полска што правевме муабет, ама си го забарикадирал профилот не може порака да ти прати човек, ни на профил да ти пише. :)
Мислам дека сега е во ред
 
  • Like
Реакции: Abraxas

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,210
2,298
1,153
Skopje
www.facebook.com
Испод Маракана,карши тениското вчера кај што седевме.
А таму ли било никогаш не претпоставував дека тоа таму е сала, фала многу алф. :)
Патем да не сака некој да дојде ќе има турнир по кик бокс?