Сакам да кажам/Сакам да прашам

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Мислам дека имам кажано, ама во секој случај.... Нема, нема, н-е-м-а ништо полошо од машка трачарка. Одам денес на продавница и ги слушам внатре двајца мажи. Едниов вика абе убаво си поминав вчера ја на свадба ја видов онаа (некоја девојка), ама сама беше дојена, без дечкото, изгледа скарани се и така ми се виде како скиснато млеко. Другиов му вика ааа епа значи скарани се. Првиов пак, а онаа еднана изгледа трудна е, подздебелена ми се виде некако, а и цела чинија со 2 меса и сите компири ги изеде. Вториов пак, сигурно, кај јаде инаку некоја женска толку многу. Па разбрав како од комшијата негов детето си дошло во 3 саат дома, пијано, леле пијаница, пропалица, наркоманиште....

Поарно цел живот стара мома немажена ќе седам, отколку со вакво суштество да завршам. Да земеш и некому да му броиш колку изел, 10 пати да се крстам, пак нема јасно да ми биде. Жени ме нервираат кога оговараат, за мажи ич да не зборувам. Понастрана.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Мислам дека имам кажано, ама во секој случај.... Нема, нема, н-е-м-а ништо полошо од машка трачарка. Одам денес на продавница и ги слушам внатре двајца мажи. Едниов вика абе убаво си поминав вчера ја на свадба ја видов онаа (некоја девојка), ама сама беше дојена, без дечкото, изгледа скарани се и така ми се виде како скиснато млеко. Другиов му вика ааа епа значи скарани се. Првиов пак, а онаа еднана изгледа трудна е, подздебелена ми се виде некако, а и цела чинија со 2 меса и сите компири ги изеде. Вториов пак, сигурно, кај јаде инаку некоја женска толку многу. Па разбрав како од комшијата негов детето си дошло во 3 саат дома, пијано, леле пијаница, пропалица, наркоманиште....

Поарно цел живот стара мома немажена ќе седам, отколку со вакво суштество да завршам. Да земеш и некому да му броиш колку изел, 10 пати да се крстам, пак нема јасно да ми биде. Жени ме нервираат кога оговараат, за мажи ич да не зборувам. Понастрана.
Исто како што глупаво изгледа кога жените го редат цело село.
Трачарењето(во ненормални количини) секогаш е невкусно, неважно дали се работи за маж или жена.
А да не се лажеме, сите имаме желба некогаш да озборуваме некого.
Тоа не се дели на женска/машка карактеристика...
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Исто како што глупаво изгледа кога жените го редат цело село.
Трачарењето(во ненормални количини) секогаш е невкусно, неважно дали се работи за маж или жена.
А да не се лажеме, сите имаме желба некогаш да озборуваме некого.
Тоа не се дели на женска/машка карактеристика...

Јасно, јас не реков дека е ок женско ако го прави тоа, баш напротив тоа и се потрудив да го искажам истово што и ти. Јас во тие муабети кога ќе почнат само гледам во една точка во ѕид и се замислувам во сосема поинаква тема. Можеби дека мажите поретко го прават тоа и ми е толку чудно, ама кога ќе начекам некој кај што го практикува ова хоби веднаш добивам 0 мислење.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Дaмнa престaнaв сo мaсoвнoтo купувaње, дури и сaемите ги пoсетувaм сo исплaнирaн буџет и листa нa книги. Летoвo мoже дa се рече мaлку oдврзaв лaнец штo се пoчaстив 3~4 нaслoви и 3 oд пoдaрoк штo ги дoбив. Тaмaн сaкaв дa гo преуредaм целoснo "шкaфoт" сегa испaднa ич местo дa немaм :zelen
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Дaмнa престaнaв сo мaсoвнoтo купувaње, дури и сaемите ги пoсетувaм сo исплaнирaн буџет и листa нa книги. Летoвo мoже дa се рече мaлку oдврзaв лaнец штo се пoчaстив 3~4 нaслoви и 3 oд пoдaрoк штo ги дoбив. Тaмaн сaкaв дa гo преуредaм целoснo "шкaфoт" сегa испaднa ич местo дa немaм :zelen
Епа претходно сигурно ти биле пола на биро, во дневна, во вц(каде што завршила последната страница). Е сега... :) снаоѓај се.
Јас на пример тој проблем го средувам со купување иверица и правење уште една полица на кој било ѕид што останал слободен дома :)
Жена ми почна да ми вика дека сум ѝ создавал клаустрофобија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
СДП дали е нормално да те додаде некој непознат, да ти почне муабет, да ти каже колку убаво си муабетел, колку убаво си го насмеал, да ти посака лека ноќ 5 пати и да ти пише да се видите на кафе. :zelen Заборавив да напоменам и да ти лајкне фотка. :zelen