Сакам да кажам/Сакам да прашам

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
СДП дали е нормално да те додаде некој непознат, да ти почне муабет, да ти каже колку убаво си муабетел, колку убаво си го насмеал, да ти посака лека ноќ 5 пати и да ти пише да се видите на кафе. :zelen Заборавив да напоменам и да ти лајкне фотка. :zelen
И заборави да напоменеш дека е мушко*
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
СДП дали е нормално да те додаде некој непознат, да ти почне муабет, да ти каже колку убаво си муабетел, колку убаво си го насмеал, да ти посака лека ноќ 5 пати и да ти пише да се видите на кафе. :zelen Заборавив да напоменам и да ти лајкне фотка. :zelen
Шетај се ти уште со гаките па и друга понуда ќе добиеш:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
И заборави да напоменеш дека е мушко*
непознат не може да биде женско, ама ај, фала што ме допуни. :D
Шетај се ти уште со гаките па и друга понуда ќе добиеш:rofl
хахахахаха значи уште се смеам еј, и реков и на лејди, од што сум леп и згоден (треп,треп) и машки почнаа да ми се удвараат. :rofl:rofl
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Епа претходно сигурно ти биле пола на биро, во дневна, во вц(каде што завршила последната страница). Е сега... :) снаоѓај се.
Јас на пример тој проблем го средувам со купување иверица и правење уште една полица на кој било ѕид што останал слободен дома :)
Жена ми почна да ми вика дека сум ѝ создавал клаустрофобија.
Неизбежнo ќе биде дa и' дoдaдaм уште дaскa или две нa пoлицaнa. А тек штo имaм 10тинa книги кoи ќе требa дa ги бaрaм дa ми ги врaтaт. September resolution... :D
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Неизбежнo ќе биде дa и' дoдaдaм уште дaскa или две нa пoлицaнa. А тек штo имaм 10тинa книги кoи ќе требa дa ги бaрaм дa ми ги врaтaт. September resolution... :D
А за промена да прошеташ и ти по гаќи, можеби некој ќе ти се понуди да ти поклони полица за книги!??:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Lady*

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
^ Сакам и јас овој проблем да го имам... да немам место каде книгите да си ги наредам. :zelen
Веруј нејќеш... Oсoбенo фрустрирa делoт кoa сфaќaш декa си изгубилa 3 чaсa зa дa ти се пoјaвaт две три книги кoи не знaеш кaде дa ги стaвиш a имaaт непрoценливo бoгaтствo.