Сакам да кажам/Сакам да прашам

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Професор не смее да греши. Посебно не ако се нафаќа да критикува ученици кои допрва учат и е логично да грешат.

Well you`re right, it would be peculiar name for a boy...

Па и возбудата си го направи своето,ама си ја сфатив грешката сега.Па само две години работам како професор.
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Проверувам тестови и гледам некои наједноставни работи не знаат!А во англиска паралелка се,а згора на се и 3 професори им предаваме.
И јас прегледував тестови,имаa грешки,но една ме замисли,,
Прашањето во тестот е со дадени слики од животни и спротивно дадени групи на кој припаѓаат, кој треба да се поврзат со линија.
Овцата поврзана со групата влечуги:(
Следнит пат на час ќе замам една овца,сигурно немаат видено како изгледа...тоа ќе да е:D
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
И јас прегледував тестови,имаa грешки,но една ме замисли,,
Прашањето во тестот е со дадени слики од животни и спротивно дадени групи на кој припаѓаат, кој треба да се поврзат со линија.
Овцата поврзана со групата влечуги:(
Следнит пат на час ќе замам една овца,сигурно немаат видено како изгледа...тоа ќе да е:D
Биологија предаваш?Леле ова од општа култура е.ОВЦА ВО ВЛЕЧУГИ!АЛОО!!Па ако не биле во село сигурно биле во зоолошка и не знаат кај припаѓа.Срамота!А да разговараме малку и во начинот на предавање?Ама не во оваа тема.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Чудно како некои активни членови исчезнуваат одненадеж, а ги заменуваат други исто така одамна неактивни,а всушност доста активни членови..

Лао Це би го нарекол тоа чинам "река на случувањата "..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Биологија предаваш?Леле ова од општа култура е.ОВЦА ВО ВЛЕЧУГИ!АЛОО!!Па ако не биле во село сигурно биле во зоолошка и не знаат кај припаѓа.Срамота!А да разговараме малку и во начинот на предавање?Ама не во оваа тема.
Многу работи треба да бидат познати од општа култура,но тие термини се менливи со генерациите!
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Добро е додека не почне да влијае на гласот :)

Не знам, само знам дека храната ми нема вкус. Као, уопште. NADA!
t3607.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Дечки не знам колку сте запознаени, ама има нова мода таканаречена ајфонселфи. Значи се правиш дека се сликаш (ајфонот пред тебе) а некој те слика додека ја играш својата улога за подоцна да ставиш на фејс хаштаг (може и 2, зависи до расположение) случајна, а за да звучи поубедливо ќе дополниш #сосемслучајна и ги тагираш сите твои бфф за да ја видат фотката и да кликнат лајк, за секој случај нуму сосем случајно да им избега од очи. Се разбира, по свој избор може да се тагира и непријателот се со цел да му се покаже нели, види ме бе имам ајфон :)
Затоа брзо тркнете до најблискиот ајфон (ајфонот на вашиот татко, вашиот прв братучед, сосед на вашиот пријател и тако даље) и направете ја оваа кул ствар и бидете фраери во друштвото :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Дечки не знам колку сте запознаени, ама има нова мода таканаречена ајфонселфи. Значи се правиш дека се сликаш (ајфонот пред тебе) а некој те слика додека ја играш својата улога за подоцна да ставиш на фејс хаштаг (може и 2, зависи до расположение) случајна, а за да звучи поубедливо ќе дополниш #сосемслучајна и ги тагираш сите твои бфф за да ја видат фотката и да кликнат лајк, за секој случај нуму сосем случајно да им избега од очи. Се разбира, по свој избор може да се тагира и непријателот се со цел да му се покаже нели, види ме бе имам ајфон :)
Затоа брзо тркнете до најблискиот ајфон (ајфонот на вашиот татко, вашиот прв братучед, сосед на вашиот пријател и тако даље) и направете ја оваа кул ствар и бидете фраери во друштвото :cool:
Абе реклами си прават сами на себе, свашта...