Сакам да вдомам...

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Темата е отворена за нови мислења, само ве молам сега без офф-топици... ;) инаку еве и уште една страна на фб на која има домашни миленичиња кои се подаруваат
http://www.facebook.com/rhujic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Подарувам мали убави, слатки, нежни, чисти, педантни, паметни и игриви маченца. Три се, женски. Сеуште немаат име. Мајка им се изгуби.
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Кученцето е старо два месеци, дечкото што го дава ми рече дека го капел на 2 недели па така и јас додека да порасне. Сакав да прашам на колку месеци сега треба да го вакцинирам и колку чини? Фала што ми излезе во пресрет, извини што те измачив
Се вакцинира на 2 месеци, вакцината чини 500 и за еден месец ревакцина исто 500ден. Мене толку ме чинеа.
Околу воспитувањето веќе ти кажаа, јас само едно ќе ти кажам: немој да му викаш со повишен тон колку и да згреши. Опомени го строго, но не со викање. И кога ќе згреши тапни го по газето со весник. Никако со гола рака.
А ако го воспитуваш со „донеси го топчето“ „дојди кај мене“ и сл. кога ќе те послуша награди го. Дали со неколку зрнца храна или со мало парче салама, твој избор. На почеток наградувај го, после и без тоа ќе те слуша.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Јас имав вдомено и куче и мачорче.
Си ги одбирав увек најгрдите, зашто мислев дека никогаш никој нема да ги сака...
Ги претворив во лепотани.

Кучето веќе стана и татко, а мачорчето најголем мадрфакер низ маало е :cool:
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Сакам да вдомам тавтабити,ако некој знае каде се продаваат.