Рибља Чорба

Ivona Kicevo

Полноправен Член
13 јуни 2012
38
27
18
35
Моите омилени песни од нив...

Имам и други, ама овие највеќе ги сакам, посебно оваа последнава што ја псотирав... :giggle

Едит: Кад сам био млад ја заборавив... и остани џубре до краја, и немој сречо немој данас... Многу ги има, не можам да издвојувам. :D
Во право си навистина многу ги има затоа станав фан штом неможам да одвојам тогаш премногу ги сакам ситее :wavespin
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: UnFleur

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Некои ке ги повторам...но ова се мои омилени,како помлада имам одено на неколку нивни концерти,сега повеке не одам од чиста причина што ми се издегустирани
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ivona Kicevo and The_Mayor

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
добро бе чорбаши да ве прашам нешто..........што патики носи бора на сликава............
l.jpg
 

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Еве уште една „влијание на родителите врз животот на детето“ случка. Кога бев мала мама ми ги покажуваше нивните песни за да ме развесели...И сега се смеам како луда иако текстовите се многу вистинити. Изгледа овој многу сакал да се влече по судови што пишувал вакви текстови. Малку личи на вештерка, па затоа и го викам така.:D
За малку не умрев кога ја слушнав оваа. Би сакала кога нашите комшии од Германија ќе дојдат, да им ја пуштам да ја слушаат бидејќи многу го опишува нивниот живот. Можеби содржи „мотиви од фолклорот“, но тоа е само за забава. Сепак се рок група.
Други песни кои од мама ги научив наизуст:
Ама се очајничkи повеќето песни...Ех, мамо! Ќе те убијам!
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Јакиии, какви песнички имаат- само за пиење :mstickle, ги слушам редовно и омилена песна ми е Nemoj Srecho Nemoj Danas