1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пубертет

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Демонката, 5 март 2016.

 1. Демонката

  Демонката Нов член

  Зачленет на:
  8 февруари 2016
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  2
  Раскажете за вашиот пубертет, пубертетот на вашето дете или брат или сестра каков беше вашиот? Дали сеуште трае и како го надминуваат вашите најблиски.
   
 2. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Сестра ми е сега во пубертет и многу ми е интересна. Со баба ми зборувавме нешто за нејзиниот наставник по македонски, дека многу ги малтретира и се смеевме со неа за тоа како нема петка, како може да има четворка. Девојчето почна да плаче како не знам што да сме и кажале... после тоа и се извинувавме и и рековме дека е амбициозна и дека сите други оценки и се петки и дека и македонски ќе има петка.
  Јас кога бев во пубертет се ме нервираше, сега пубертет е секој ПМС :D
   
 3. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  Кај некои машки пибертетот трае многу долго...мислам трае и трае...и дај боже да си потрае затоа што така ми е најдобро.:D
   
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Во пубертетот бев многу неподнослива и не послушна
   

Сподели: