Пубертет | Црнобело Форум

Пубертет

Демонката

Нов член
8 февруари 2016
13
2
1
19
Раскажете за вашиот пубертет, пубертетот на вашето дете или брат или сестра каков беше вашиот? Дали сеуште трае и како го надминуваат вашите најблиски.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Сестра ми е сега во пубертет и многу ми е интересна. Со баба ми зборувавме нешто за нејзиниот наставник по македонски, дека многу ги малтретира и се смеевме со неа за тоа како нема петка, како може да има четворка. Девојчето почна да плаче како не знам што да сме и кажале... после тоа и се извинувавме и и рековме дека е амбициозна и дека сите други оценки и се петки и дека и македонски ќе има петка.
Јас кога бев во пубертет се ме нервираше, сега пубертет е секој ПМС :D
 

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Кај некои машки пибертетот трае многу долго...мислам трае и трае...и дај боже да си потрае затоа што така ми е најдобро.:D
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Во пубертетот бев многу неподнослива и не послушна
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,827
7,336
1,153
Big Sur
Колку ми е мило што овој период е зад мене, ни сама не сум свесна.
Не дека бев немирен тинејџер за други, туку не се трпев сама себе во своја кожа. Нема полошо од несигурно детиште во развој, што сепак некако мисли дека „го има хакнато системот“ и другите се виновни што не ја сфаќаат неговата посебност. :pusi(:|
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider