1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Психолошки тестови

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од melpomena, 9 декември 2012.

 1. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Истово и мене ми го даде кога го решив тестот.
   
  На Anakin и melpomena им се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  За вас најголемите животни предизвици се кријат во другите луѓе и во односите со нив: преку нивните постапки, однесување и дејствување. Ве придвижува голема страст, импулс кој се заснова на сетилата, сензуалноста, допирот, хедонизмот и задоволствата. Без оглед колку и да изгледате силни (психолошки или физички), во основа вие не можете без другите. Тежнеете кон екстремности, дозволувате другите да ве усреќат, но исто така и да ве разочараат, осуетат и повредат. За вас факторот искуство нема битно влијание, склони сте кон повторување на принципот на исти грешки во нови или слични ситуации, како и со нови личности. Понекогаш се движите по тенка линија помеѓу радоста и тагата, среќата и несреќата, создавачкиот и уништувачкиот нагон... како и во игрите без граници, вам ви е важно да се движите и да одите напред во животот. Во суштина вие сте послаби отколку што се претставувате пред околината и од тоа што другите мислат за вас. Понекогаш не знаете да запрете во критичниот момент. Упорни сте да ги остварите зацртаните планови.
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Не ни очекував поинаку да ти даде :biggrin
   
 4. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Резултат:


  Вие умеете да го свртите вниманието или да оставите впечаток уште на прв поглед или преку необичен стил на однесување и оригиналност. Ве привлекуваат несекојдневни ситуации, дури екстремни, и понекогаш сакате да ги надминете правилата или поставените граници. Несвесно се управувате според принципот: кога на вас ви е добро – добро им е и на другите, кога на вас ви е лошо – на другите им е уште полошо. Поседувате огромна енергија, но не е лесно да ја контролирате таа сила што осцилира постојано. Позитивниот пулс создава можност за радост, задоволство и среќа, но вашиот внатрешен импулс за промена е посилен од потребата да се стабилизирате. Кога сте разочарани, тажни или повредени, правите сè што е потребно за да ја елиминирате непријатноста. Учите на своите грешки и умеете да ги предимензионирате нештата и светот околу себе. Прекините, откажувањето и казнувањето е цена која ја плаќате поради разните пропусти. Во суштина вие сте послаби отколку што се претставувате пред својата околина и од она што другите го мислат за вас. Ваша голема слабост е што не умеете да застанете во критичниот момент. Имате склоност кон различни опсесии.

  Зарем е можно толку вистина да има во сето ова...
   
  На Roxelana и Аркантос им се допаѓа ова.
 5. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  тајната страна на вашата личност

  Кај вас е нагласена голема фантазија и емотивност, но токму таа длабока емотивност (пречувствителност) претставува истовремено ваша најголема и најслаба страна на личноста. Доколку својата енергија ја насочувате кон афирмација и задоволство, ако имате хармоничен однос со другите – вие претставувате бесконечен извор на радоста. Но, ако доживувате разочарување, болка и страдање, се оттргнувате од другите и станувате склони кон самоказнување и повлекување во себе. Без оглед колку изгледате зависни од другите, вие длабоко во себе тежнеете кон комплетен развој на личноста и задоволување на своите потреби за совршенство. Во суштина вие сте посилни отколку што се претставувате пред својата околина и во однос на тоа што другите мислат за вас. Имате одличен инстинкт за самоодржување, умеете да претчувствувате опасност или неволја и кога ќе се најдете во таква непријатна ситуација тоа е само затоа што самите сте барале нов предизвик, искуство или нешто невозможно. Вие умеете да запрете во критичен момент, но ако сакате можете да ги запрете и другите. Имате нагласена склоност кон бујни фантазии.
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Резултат:


  Кај вас е нагласена голема фантазија и емотивност, но токму таа длабока емотивност (пречувствителност) претставува истовремено ваша најголема и најслаба страна на личноста. Доколку својата енергија ја насочувате кон афирмација и задоволство, ако имате хармоничен однос со другите – вие претставувате бесконечен извор на радоста. Но, ако доживувате разочарување, болка и страдање, се оттргнувате од другите и станувате склони кон самоказнување и повлекување во себе. Без оглед колку изгледате зависни од другите, вие длабоко во себе тежнеете кон комплетен развој на личноста и задоволување на своите потреби за совршенство. Во суштина вие сте посилни отколку што се претставувате пред својата околина и во однос на тоа што другите мислат за вас. Имате одличен инстинкт за самоодржување, умеете да претчувствувате опасност или неволја и кога ќе се најдете во таква непријатна ситуација тоа е само затоа што самите сте барале нов предизвик, искуство или нешто невозможно. Вие умеете да запрете во критичен момент, но ако сакате можете да ги запрете и другите. Имате нагласена склоност кон бујни фантазии.

  овој резултат како најчест да е ..... хммм...
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Резултат:


  Кај вас е нагласена голема фантазија и емотивност, но токму таа длабока емотивност (пречувствителност) претставува истовремено ваша најголема и најслаба страна на личноста. Доколку својата енергија ја насочувате кон афирмација и задоволство, ако имате хармоничен однос со другите – вие претставувате бесконечен извор на радоста. Но, ако доживувате разочарување, болка и страдање, се оттргнувате од другите и станувате склони кон самоказнување и повлекување во себе. Без оглед колку изгледате зависни од другите, вие длабоко во себе тежнеете кон комплетен развој на личноста и задоволување на своите потреби за совршенство. Во суштина вие сте посилни отколку што се претставувате пред својата околина и во однос на тоа што другите мислат за вас. Имате одличен инстинкт за самоодржување, умеете да претчувствувате опасност или неволја и кога ќе се најдете во таква непријатна ситуација тоа е само затоа што самите сте барале нов предизвик, искуство или нешто невозможно. Вие умеете да запрете во критичен момент, но ако сакате можете да ги запрете и другите. Имате нагласена склоност кон бујни фантазии.
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Резултат:


  Кај вас е нагласена голема фантазија и емотивност, но токму таа длабока емотивност (пречувствителност) претставува истовремено ваша најголема и најслаба страна на личноста. Доколку својата енергија ја насочувате кон афирмација и задоволство, ако имате хармоничен однос со другите – вие претставувате бесконечен извор на радоста. Но, ако доживувате разочарување, болка и страдање, се оттргнувате од другите и станувате склони кон самоказнување и повлекување во себе. Без оглед колку изгледате зависни од другите, вие длабоко во себе тежнеете кон комплетен развој на личноста и задоволување на своите потреби за совршенство. Во суштина вие сте посилни отколку што се претставувате пред својата околина и во однос на тоа што другите мислат за вас. Имате одличен инстинкт за самоодржување, умеете да претчувствувате опасност или неволја и кога ќе се најдете во таква непријатна ситуација тоа е само затоа што самите сте барале нов предизвик, искуство или нешто невозможно. Вие умеете да запрете во критичен момент, но ако сакате можете да ги запрете и другите. Имате нагласена склоност кон бујни фантазии.

  Многу чест резултат..
   
 9. Roxelana

  Roxelana Староседелец

  Зачленет на:
  13 март 2013
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  276
  Вие умеете да го свртите вниманието или да оставите впечаток уште на прв поглед или преку необичен стил на однесување и оригиналност. Ве привлекуваат несекојдневни ситуации, дури екстремни, и понекогаш сакате да ги надминете правилата или поставените граници. Несвесно се управувате според принципот: кога на вас ви е добро – добро им е и на другите, кога на вас ви е лошо – на другите им е уште полошо. Поседувате огромна енергија, но не е лесно да ја контролирате таа сила што осцилира постојано. Позитивниот пулс создава можност за радост, задоволство и среќа, но вашиот внатрешен импулс за промена е посилен од потребата да се стабилизирате. Кога сте разочарани, тажни или повредени, правите сè што е потребно за да ја елиминирате непријатноста. Учите на своите грешки и умеете да ги предимензионирате нештата и светот околу себе. Прекините, откажувањето и казнувањето е цена која ја плаќате поради разните пропусти. Во суштина вие сте послаби отколку што се претставувате пред својата околина и од она што другите го мислат за вас. Ваша голема слабост е што не умеете да застанете во критичниот момент. Имате склоност кон различни опсесии.
   
 10. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,485
  Допаѓања:
  3,760
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: