1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Психолошки тестови

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од melpomena, 9 декември 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Постирајте линкови од психолошки тестови па ако не ви смета дури и резултатите од нив :)
  еве неколку

  проверете го својот карактер и расположение
  http://www.astrolook.com/testovi/testkolor.shtml


  http://drawapig.desktopcreatures.com/drawApig.asp

  тест за сексот :zelen
  http://www.astrolook.com/testovi/testsex.shtml

  колку сте љубоморни
  http://www.novosti.rs/vesti/zabava/testovi.93.html:test-15-Koliko-ste-ljubomorni
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Шо е ова тестови за жени и за педери
   
  На Hkakashi и МиГ 21 им се допаѓа ова.
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Знам дека не си жена,а претпоставувам дека не си ни она другото :unsure
  Дајте некој таков тест,да го тестираме Шмексито :)
   
 5. apple-girl

  apple-girl Полноправен Член

  Зачленет на:
  6 декември 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  73
 6. i_wanna_fly

  i_wanna_fly Староседелец

  Зачленет на:
  25 јули 2012
  Мислења:
  649
  Допаѓања:
  848
  Резултати:
  -Проверете го својот карактер и расположение:
  You drew the pig:
  Toward the middle, you are a realist.
  Facing left, you believe in tradition, are friendly, and remember dates (birthdays, etc.)
  With many details, you are analytical, cautious, and distrustful.
  With less than 4 legs, they are insecure or are living through a period of major change.
  The size of the ears indicates how good a listener you are.
  The bigger the better. You drew medium sized ears, you are a good listener
  The length of the tail indicates the quality of your sex life.
  And again more is better! You drew large tail, WOW!
   
 7. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  Тест за карактерот:
  You drew your pig:
  - Toward the middle of the frame, you are a realist.
  - Facing left, you believe in tradition, are friendly, and remember dates (birthdays, etc.)
  - With many details, you are analytical, cautious, and distrustful.
  - With 4 legs showing, you are secure, stubborn, and stick to your ideals.
  - The size of the ears indicates how good a listener you are. You are a good listener.
  - The length of the tail indicates the quality of your sex life. You have a great sex life.
  So true! :D
   
 8. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  You drew your pig:
  Toward the middle, you are a realist.
  Facing left, you believe in tradition, are friendly, and remember dates (birthdays, etc.)
  With few details, you are emotional and naive, they care little for details and are a risk-taker
  With 4 legs showing, they are secure, stubborn, and stick to their ideals.
  The size of the ears indicates how good a listener you are.
  The bigger the better. You drew large ears, you are a great listener!

  Точно јет. (y)
   
 9. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
 10. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Резултат:


  Кај вас е нагласена голема фантазија и емотивност, но токму таа длабока емотивност (пречувствителност) претставува истовремено ваша најголема и најслаба страна на личноста. Доколку својата енергија ја насочувате кон афирмација и задоволство, ако имате хармоничен однос со другите – вие претставувате бесконечен извор на радоста. Но, ако доживувате разочарување, болка и страдање, се оттргнувате од другите и станувате склони кон самоказнување и повлекување во себе. Без оглед колку изгледате зависни од другите, вие длабоко во себе тежнеете кон комплетен развој на личноста и задоволување на своите потреби за совршенство. Во суштина вие сте посилни отколку што се претставувате пред својата околина и во однос на тоа што другите мислат за вас. Имате одличен инстинкт за самоодржување, умеете да претчувствувате опасност или неволја и кога ќе се најдете во таква непријатна ситуација тоа е само затоа што самите сте барале нов предизвик, искуство или нешто невозможно. Вие умеете да запрете во критичен момент, но ако сакате можете да ги запрете и другите. Имате нагласена склоност кон бујни фантазии.
   
  На Anakin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: