1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Психолошки карактеристики на астролошките знаци

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Elizabeth Bathory, 26 април 2012.

1. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    not again.... Зошто читам вакво нешто кога знам дека после ќе треба да го кењам затоа што ни приближно не се пронаоѓам.

2. Primrose

Primrose Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    680
    Допаѓања:
    1,288
    уау... да не знам каде попрво да одам... на психолог ли или на астролог? (think)

Точно хммм...само болдот. :)

3. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    ДЕВИЦА-Не е тип на особа која скренува внимание на себе со своето ексентрично однесување.Се однесуваат одмерено,промислено,резервирано и дискретно.Понекогаш делуваат строго и униформирано.Критериумите на девицата се:сигурност,умереност,точност,доверба,разумност и аналитичност.Своите емоции ги држи под контрола.Не може да им се случи да изгубат глава од заљубеност,ниту својата памет.Од нив не може да се очекуваат изливи на емоции,затоа што добро владеат со своите чуства,поставува високи зидови позади кои го чува љубовниот живот.Нивниот партнер мора претходно да заслужи све што ќе добива во мали и строго контролирани дози.Девицата е секогаш спремна на разни ментални тестови,проверки и анализи.

Е одамна не бев прочитала нешто волку точно :giggle, јас љубовта ај искажувам на друг начин. И да кај мене сѐ се заслужува, а кога кај некој имам доверба сум најсупер, а сите изгледа навистина ме сметаат за строга и здодевна, но гоа барем амлце ќе ме запознаат ќе видат дека не сум таква.

4. Nightmare_f

Nightmare_f Истакнат Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    1,358
    Допаѓања:
    2,204
    БЛИЗНАЦИ(inlove) -Првиот впечаток за нив е дека се необични,интересни,шармантни и духовити.Вешти се при употреба на интелектуални,ментални или говорни стратегии.Исполнети се со желби за промени и истражувања.Љубопитноста кај нив треба да се толкува како желба за откривање нови искуства.Доколку кај близнаците постои заинтересираност за особа од спротивниот пол,таа треба да е атрактивна,или необично да се однесува.Близнаците своите емоции ги држат под совршена контрола,затоа што обично не успеваат правилно да дозираат одредени количини на емоции што треба да ги поклонат да одредена особа.Измеѓу Близнакот и неговиот партнер секогаш стои одредена емотивна дистанца,штит или ограда.Од нив не може да се очекува љубовна драма,срцепарателни сцени,жалење или солзи радосници.Нивни адути се интелегенција,вербални способности или шпекулации.

На Eva му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Ѕвездичка

Ѕвездичка Староседелец

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,105
    Допаѓања:
    970
    ЈАРЕЦ-Особа која инсистира на традиционални улоги,на строги принципи,и реална е во своите ставови и процени.Но понекогаш тие ставови делуваат круто,затегнато или строго.Јарците делуваат трезвено,рационално и промислено.Тие го прават она што го мислат а не она што го чуствуваат.Добро ги контролира своите чуства и делува ладнокрвно.Имаат спартански дух и остри рогови кои подеднакво служат како за напад така и за одбрана.
    True story :)

6. Ballet is my life

Ballet is my life Истакнат Член

Зачленет на:
    9 јуни 2018
    Мислења:
    288
    Допаѓања:
    99
    Водолија скоро се точно

Сподели: