Просек за во средно

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
не мораше тема можеше во сакам да прашам/кажам ама ајде (drunk)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

Стојан

Нов член
27 јуни 2016
1
0
1
22
Сакам да ве прашам дали ке ме примат во средно училиште (општа) или гимназија со успех во 6=3,28 во 7=4,13 во 8=4,19 во 9=4,06?? Ве молам кажете ми побрзо бидејќи утре се уписите
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Сакам да ве прашам дали ке ме примат во средно училиште (општа) или гимназија со успех во 6=3,28 во 7=4,13 во 8=4,19 во 9=4,06?? Ве молам кажете ми побрзо бидејќи утре се уписите
За кое средно аплицираше?
 

Hero23

Нов член
17 декември 2016
1
0
1
21
Извинете дали сакате да ми кажете колку просек треба да имам за да се запишам Музичко образование во Скопје .. Благодарам однапред
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Извинете дали сакате да ми кажете колку просек треба да имам за да се запишам Музичко образование во Скопје .. Благодарам однапред
Не сум сигурен баш ама мислам дека не ти треба просек туку да поминеш приемен. Најубаво прашај си таму, пребарај по интернет има сигурно нешто број или меил за контакт.
 

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
Знае некој да ми каже, и треба на внуката. Таа од 1 оди во дмбуц илија николовски луј. Сака да се запише таму средно. Дализнае некој за таму се сметаат поените од нижо балетско или обично основно?
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Знае некој да ми каже, и треба на внуката. Таа од 1 оди во дмбуц илија николовски луј. Сака да се запише таму средно. Дализнае некој за таму се сметаат поените од нижо балетско или обично основно?
па ако ти немаш кого да прашаш, нели балерина си, познаваш многу луѓе кои се запознаени со твоево прашање...А со големите букви како стоиш, правилен рис е најбитен во балетот исто и во пишувањето:*
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Тука има еден Excel калкулатор, не знам дали ќе ти заврши работа.
На времето, се собираа оценките, се делеа со 4 и толку :)
Просек ти се бараше од оценки... сега, се е како во видео игри, поени за ова, поени за она... хаос :)
 

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
па ако ти немаш кого да прашаш, нели балерина си, познаваш многу луѓе кои се запознаени со твоево прашање...А со големите букви како стоиш, правилен рис е најбитен во балетот исто и во пишувањето:*
Јас не учев во мк затоа незнам. Прашав некој другарки, тие појма немаат, кога се запишувале однеле се што имаат на професорката, таа пресметала поени.
Треба да одам да прашувам во администрацијата или во школото, а ме мрзи. У школото од 8 неам влезено. Затоа напишав тука некој ако знае, исто е дали балетско или музичко, за истото школо се работи.
Малку сум скарана со правописот