Прилеп

Дали сте го посетиле Прилеп и каков впечаток ви оставил?

 • Сум го посетил/а, но не ми оставил голем впечаток

  Votes: 17 32.7%
 • Не сум го посетил/а, но планирам да го посетам

  Votes: 5 9.6%
 • Сум го посетил и ми оставил голем впечаток

  Votes: 10 19.2%
 • Не сум го посетил/а и не планирам да го посетам

  Votes: 1 1.9%
 • Воодушевен/а сум од градот, прекрасен град

  Votes: 19 36.5%

 • Total voters
  52

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Прилепчанка у срж, до јаjа : )
Поздраф од борбено Куманоо, да се знае кои први пукнале протиф турци : )

edit кои турци бре будало, птотиф немци лоллл eahahaehae
 
 • Like
Реакции: Angiie and WomanInRed

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
дојдоф видоф победиф : P hhhh мноо пут порано сам бија, ск одамна не сам, газеше на терените на мермерно езеро и там тија маркови кули : ) еј приметија сам у прилеп сфи мушки се викаф јане маријан мартин или марко : )
Има и Горан многу и Рубин :D
 
 • Like
Реакции: WomanInRed

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Незнам како е планот, не сум во тек. Оваа година фирмата во која работам е домаќин (газдарицата е кума) на патрониот празник Св.Никола, така да ве поканувам сите да намините таму. Јас ваљда ќе бидам келнер за нешо :)
update:
ќе ме познаете по ненаспаноста, и белите капи кои треба да ни ги доделат :) :)
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Еее, Прилеп4е... :giggle
После моето родно Скопјенце, и импресивната Струмица, ова ми е омиленото местенце за посета. :sreken
Ами град0 го сакам, а луѓето шо ги знам уште појќе. :giggle
Последен пат бев за Пивофест0 - од вториот ден до крај - а во план ми е повторно да го посетам непосредно по новогодишните празници, да си се видам со милите ми пријателчиња.
Angiie тука ми е една од нив! :)
 
 • Like
Реакции: Angiie and MoonFairy