Приватни болници за породување

Од која од приватните болници сте најзадоволни?

 • Санте Плус

  Гласови: 0 0.0%
 • Ремедика

  Гласови: 0 0.0%
 • Систина

  Гласови: 1 100.0%
 • Ниту една/Други

  Гласови: 0 0.0%

 • Вкупно гласале
  1

Izabela1

Нов член
27 август 2018
3
0
1
Zdravo.
Sakam da ve prasam od koja od privatnite bolnici ste najzadovolni za poroduvanje?
Se mislam pomegju Sante Plus, Remedika i Sistina?
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Ја сменив малку анкетата, одговори ко „Да“ и „Не“ не беа баш соодветни. Се извинувам ако некој веќе гласал, ресетирано е, па гласајте повторно.
За породување не знам, ама од Систина порано (збориме пред 10ина години можда) за третман за лице ме вратија пошто сум немала лична карта со мене и тоа ми беше маку глупаво од нивна страна, кога веќе на книшката имаше моја слика и печати/потписи, али океј. Затоа пак мајка ми два пати имаше оперативни зафати таму и тоа беше извршено на најпрофесионален начин, со одлична грижа за пациентот пред и потоа, многу беше задоволна.
За Санте Плус само сум читала, и мислам дека ко за приватна (и демек елитна, читај: ги рекламира Кајмакоски со празна количка :D ) што им излегоа тие неколку киксови, не би си го доверила животот (а не па животот на детето) таму, бар не дури не сменат кадар и што и да им е труло.
За Ремедика имам читано повеќе пофалби од поплаки, ама не знам, не сум компетентна да коментирам.
Единствено што не е на анкета, а да имам чуено и прочитано доста пофалби за породување, е Чаир. И мене малку ме подзачуди, ама ете. Е сега, државно е, за разлика од другиве, али ако си од Скопје, не би те чинело ништо да си се распрашаш.
 

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
Ја сменив малку анкетата, одговори ко „Да“ и „Не“ не беа баш соодветни. Се извинувам ако некој веќе гласал, ресетирано е, па гласајте повторно.
За породување не знам, ама од Систина порано (збориме пред 10ина години можда) за третман за лице ме вратија пошто сум немала лична карта со мене и тоа ми беше маку глупаво од нивна страна, кога веќе на книшката имаше моја слика и печати/потписи, али океј. Затоа пак мајка ми два пати имаше оперативни зафати таму и тоа беше извршено на најпрофесионален начин, со одлична грижа за пациентот пред и потоа, многу беше задоволна.
За Санте Плус само сум читала, и мислам дека ко за приватна (и демек елитна, читај: ги рекламира Кајмакоски со празна количка :D ) што им излегоа тие неколку киксови, не би си го доверила животот (а не па животот на детето) таму, бар не дури не сменат кадар и што и да им е труло.
За Ремедика имам читано повеќе пофалби од поплаки, ама не знам, не сум компетентна да коментирам.
Единствено што не е на анкета, а да имам чуено и прочитано доста пофалби за породување, е Чаир. И мене малку ме подзачуди, ама ете. Е сега, државно е, за разлика од другиве, али ако си од Скопје, не би те чинело ништо да си се распрашаш.
За чаир и јас имам слушнато, а и сестра ми таму се породи, добри се
 

orhidea

Староседелец
2 мај 2015
23
23
1,003
39
со цел памет у Санте?
од коа ја умреа родилката?
не знаеме да наместат цревце у грло и се задушила жената
тоа е резултат од обдукција
штета шо живееме у трула држава за ова треба некој да одговара
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina