Премиер Лига | FA Premier League (2013-14)

Кој тим ќе биде прв во ПЛ?

  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Евертон

    Гласови: 0 0.0%
  • Вест Бромвич Албион

    Гласови: 0 0.0%
  • Свонси

    Гласови: 0 0.0%
  • Вест Хем Јунајтед

    Гласови: 0 0.0%
  • Норвич Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Фулам

    Гласови: 0 0.0%
  • Стоук Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Саутемптон

    Гласови: 0 0.0%
  • Некој друг клуб (ќе наведам во коментар)

    Гласови: 0 0.0%

  • Вкупно гласале
    22

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Полусезона а?

Ништо не се знае и после половина одиграни мечеви, освен дека Тотенхем е најголем лузер во овој период, со малку подобро менаџирање можеше да биде на врвот. Не дека и вака е премногу далеку. Најголемо изненадување е ФК Суарез кој иако е петти на табела сеуште е во игра за прво место. Или за деветто. Не поради друго туку израмнетоста на екипите е најголема оваа сезона.

М.Јунајтед донекаде изненади и се стабилизира, не очекував да биде во топ 10 со оглед на тоа кој им е менаџер...
Евертон покрај Ливерпул над очекувањата откако фејлот од менаџер го пратија во Јунајтед. Мартинез одличен, бизарниот пораз од Сандерленд ги чини некое место погоре.

Сити и Челзи во рамките на очекуваното како најголеми претенденти, Арсенал малку неочекувано на врвот но сосема реално според прикажаното. Сити дома растура, во гости се губи, Челзи исто нестабилен. Сосема добри настапи во ЛШ и ЛЕ на сите ПЛ екипи.

Хал сити најблиску да обезбеди опстанок, Саутемптон после добриот старт почнаа да пропаѓаат, Свонси разочара, Астон Вила повторно монотонија.... останатите се борците за опстанок кои направија неколку добри резултати последно време. Фулам зрел за да игра наредната сезона со Јовил Таун и Шефилд Венздеј.

Тешко да се прогнозира нешто оваа сезона иако мислам дека сепак на крај битката ќе биде помеѓу М.Сити и Челзи за титула...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius and warr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
moyes-panini-e1382779047131.jpg


:D

Жив доказ дека рајата не треба да се плаши од стареење, на сликата е менаџерот на М.Ј. на негови 26-7 години. Денес има околу 50 и делува далеку подобро, личи на човек, што би се рекло средовечноста му прилега. Истото не може да се каже за неговите менаџерски способности, ако бидне вољата Озирисова до година М.Ј. ќе игра со Јовил Таун во Чемпионшип...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Hazard (inlove)
Само да не се повреди до светското и да се опорави Фертонген.
belgium-national-football-team.jpg

trophy-2014-fifa-world-cup-brazil-26762310.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Хазард може да гу осфои златну топку ди Ор : ) за некоју годину, класа играч, меџик техникс,визија,шут, јак играч стфарно
Прееска торпедо на Енфилд, у дваесту минуту беше 4 - 0, скидасфа ги еј.Сити опет кикснуо, Челзи на врф, ми смо седми, тешко дека ке дојдемо у први четири, сс овакфу игру слабо
Ја навивам и Кардиф да не испадне, да се опраи тим
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Хазард може да гу осфои златну топку ди Ор : ) за некоју годину, класа играч, меџик техникс,визија,шут, јак играч стфарно
Прееска торпедо на Енфилд, у дваесту минуту беше 4 - 0, скидасфа ги еј.Сити опет кикснуо, Челзи на врф, ми смо седми, тешко дека ке дојдемо у први четири, сс овакфу игру слабо
Ја навивам и Кардиф да не испадне, да се опраи тим

Патот кон златната топка води преку освојување на СП :cool:
Ако игра и брат му, заедно ќе кршат кичми.
Не знам шо се десило со Арсенал ама изгледа Ливерпул бил на нешто...а притоа не мислам на кафе. 4 за 20 мин. very weird...
Под `ние` ваљда не мислиш на Ман.Јунајтед.? :rolleyes: Мојс (inlove) дете на Селтик, да го поживее и здравје да му даде моќниот Анубис.
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Патот кон златната топка води преку освојување на СП :cool:
Ако игра и брат му, заедно ќе кршат кичми.
Не знам шо се десило со Арсенал ама изгледа Ливерпул бил на нешто...а притоа не мислам на кафе. 4 за 20 мин. very weird...
Под `ние` ваљда не мислиш на Ман.Јунајтед.? :rolleyes: Мојс (inlove) дете на Селтик, да го поживее и здравје да му даде моќниот Анубис.
Зошто кога таман ќе им тргне на Ливерпул мора да значи дека се на нешто?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Зошто кога таман ќе им тргне на Ливерпул мора да значи дека се на нешто?

Шо знам, чудно ми е Арсенал да прими 4 за 20, тоа е одлика на Сан Марино и слични екипи, не мора да значи дека Ливерпуловци земале нешто, може да значи и дека арсеналовци земале нешто што не треба па се зомбирале на терен... а може и таков бил денот, се дешава.
Ок си е Ливерпул само не можам да го гледам оној менаџерот, суеверие некое имам, скроз ирационално, знаеш како кога ќе видиш некој лик па цел ден те тера баксуз така и овој кога ќе му го видам тоа скапаниот сурат и физиономија не ми оди на арно денот, за разлика од Мојс. М.Ј. не ги сакам ич ама Мојс ми крши малери.
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Шо знам, чудно ми е Арсенал да прими 4 за 20, тоа е одлика на Сан Марино и слични екипи, не мора да значи дека Ливерпуловци земале нешто, може да значи и дека арсеналовци земале нешто што не треба па се зомбирале на терен... а може и таков бил денот, се дешава.
Ок си е Ливерпул само не можам да го гледам оној менаџерот, суеверие некое имам, скроз ирационално, знаеш како кога ќе видиш некој лик па цел ден те тера баксуз така и овој кога ќе му го видам тоа скапаниот сурат и физиономија не ми оди на арно денот, за разлика од Мојс. М.Ј. не ги сакам ич ама Мојс ми крши малери.

Мене ме радува што конечно Ливерпул (да се надеваме) дека ќе се пласира за Лига на шампиони по толку години. И јас бев скептична за Роџерс, али човекот си го бива.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Дајверпул поново јаше. Или беше LiverPoo.|-( Победа е победа само што два поклонети пенали ради симулирање и црвен картон ради тоа и не се некоја причина за радување...
Челзи се губи, Тотенхем катастрофа, Арсенал шизофренично, М.Сити чуден, Евертон нема клупа, М.Јунајтед за жалење...