Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Џабе сега полемизираме овде кога беше чист црвениот картон на Џерард, не смееше онака да реагира. Него... и друго ми падна во око, му ја зел капитенската лента на Хендерсон за пак да му ја врати по дури 50тина секунди. :D


За Џонс сомнително е, но сепак не е за црвен.
Балотелизмот требаше да си крка црвен, а исто и Шкртел.


Сомнителен пенал за Јунајтед.

И Џонс беше за црвен, не дека имаше намера, никогаш не оди да повреди некого или да направи зулум ама несмасен е, има некои Стоук движења во него, повеќе е како да го кат-пејстнале од `60-те :zelen само имало или немало намера се кршат нозе со такви стартови...

Што се однесува до дефендери, Јагиелка е пример за фер играч, џентлмен, недостасуваат повеќе такви играчи (inlove)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Џонс требаше да добие жолт во прво за стартот каде влезе како коњ, после требаше да му биде вториот жолт, а кога веќе не се случи тоа тогаш требаше да добие втор жолт за глума, тоа беше нешто ненормално. Лудак грд.
Реков дека најдобро би било 2:2 да беше и уште стојам на тоа, Лалана тоа што го промаши беше глупо многу, да не ги спомнувам глупавите пасови во празно, џабе фрлени пари за него, којзнае што му се случува во тоа главата негова. А и каде бе со овие играчи, никој не беше мотивиран за игра, за дерби, на никој не му е гајле што се игра најголемото дерби во Англија, да беа малку мотивирани добро ќе беше. Срамота, ова е натпревар што порано сите играчи од двата тима го чекаа, на почеток на сезона прво тоа се гледаше, кога играат против Јунајтед и обратно. А сега што, ни мотивација ни ништо, излегле ми трчаат како дечиња некои, абе и последни да се и да излегуваат од лига пак треба да се мотивираат против Јунајтед, и обратно :zelen.
Дерби е бе, едно од најголемите во свет. Реал - Барса, Ривер - Бока, Селтик - Ренџерс, Фенер - Галатасарај, Ливерпул - Јунајтед, тоа се тие дербиња кои ги чекаат играчите на секој од овие тимови, и баш тогаш играат најдобро. Ама овие од Ливерпул се ретардирани бе.

Прееска гледам Барса - Реал, тоа беше дерби. Фаули, тензија, мотивација кај сите, голови, шанси, ова прееска во ПЛ беше срамота.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Не знам за вас ама мене поголемо дерби ми е Nottingham Forest - Derby County отколку било кое дерби надвор од островот. Ова ЕлКласико еднаш гледав и ми беше една од најдосадните утакмици.
El Clasico = the Clash of the divers
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Иначе Хал - Челзи беше супер натпревар. 2:2 во прво и после во второ Хал имаа многу добри шанси ама Куртоа не е нормален, како им ги фаќаше само. :)

@Altaïr

Ne zaebavaj druze za poslednata recenica, HA HA HA!
Па да беа мотивирани од Јунајтед и да знаеа да искористат требаше да дадат 4-5 голови, колкава дупка имаше ви одбраната на Ливерпул и пак само 2 гола примија. Признај си, едно од најлошите дербиња беше ова.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
За мене најинтересно, затоа што не очекував ваква игра и мотивираност да прикажат (платениците) на ЈунајтеТ.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
@Altaïr имаше дајвови на шпанското дерби (единствениот меч кој им ја продава лигата :)) ? На хајлајтс видов неколку срамни дајвови, на ништо не личи она...

А дерби како дерби, зависи, ете Селтик и Ренџерс играа на Хемпден после 3 години пауза, Селтик доминираше првото полувреме тотално даде 2 гола имаа уште неколку шанси... второто беше мачење, рутински јадеа време Селтик а Ренџерс како да се предадоа и затоа имаше 45 минути ужасен фудбал... јас си мислев ете Ренџерс ќе дојдат мотивирани после толку време, освета ова она... ништо...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
@Altaïr имаше дајвови на шпанското дерби (единствениот меч кој им ја продава лигата :)) ? На хајлајтс видов неколку срамни дајвови, на ништо не личи она...

А дерби како дерби, зависи, ете Селтик и Ренџерс играа на Хемпден после 3 години пауза, Селтик доминираше првото полувреме тотално даде 2 гола имаа уште неколку шанси... второто беше мачење, рутински јадеа време Селтик а Ренџерс како да се предадоа и затоа имаше 45 минути ужасен фудбал... јас си мислев ете Ренџерс ќе дојдат мотивирани после толку време, освета ова она... ништо...
Имаше неколку не викам не, и кај Барса и кај Реал има глумци. Ама за разлика од англисково дерби, беше поинтересно. Што знам, барем мене ми беше.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Имаше неколку не викам не, и кај Барса и кај Реал има глумци. Ама за разлика од англисково дерби, беше поинтересно. Што знам, барем мене ми беше.

Тим во кој играат канибалот, нејмар, бускетс и алвеш - лично не би го гледал, од секој од нив имаш загарантирани барем по 3 дајва на меч што значи 12 дајва е минимум, со М.Сити шо гледав малку само во првата утакмица да не претерам ама имаше дајв или чит на секои 2 минути...:eek
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не може да не е интересно дербито, кога Балотели го држеа два тројца навивачи за да не изеде ќотек. :D