Преку телефон или во четири очи?

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Од секогаш сум мразел разговори на телефони, толку ми е смачено што се ежам кога ќе слушнам како ми ѕвони телефон.Особено ако имаш некоја девојка која ќе дознае дека имаш многу бесплатни минути и те напорира да се слушаш дневно по 30/60 минути.

Доколку некој сака да ме чуе, бројот ми го знае,пиши порака, јави се кратко и јасно таму тогаш и тогаш на кафе си за или не си.
 

Lilith

Нов член
21 февруари 2012
2
1
3
35
Абе оно секад у 4 да почнеме,ама се дешава да си отидеме со три. Кој-како,ама најчесто другата страна. Шо знам...
 

Зумбула

Истакнат Член
20 февруари 2012
56
54
318
Обете. Нервоза е подобро да се истури преку телефон и да се заштити од испарување кое е можно да настане при чекање на средба.
Само се надевам дека нема да биде преку четири очи во телефон. Ова мобилниве многу проблеми донесоа во современиов љубовен живот.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,132
2,396
1,133
Yellow submarine
Во очи.
Сакам да го гледам додека пати :gjavol

...Нормално дека сите разговори најискрено и најдобро е да се водат фејс ту фејс, привилегијата во сето тоа е и кафето што можете да си го шмркате во заедничка симбиоза ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: She

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
Емотивно сум поврзан за овие две работи. Ние двајца си знаеме :).
 

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
192
43
In Chuck Bass' bedroom
Па во четири очи. Ама некогаш тоа не е можно ..па претпочитам на телефон него на чет на фб или па недај боже во мејл.
Муабетот во четири очи може да ти го даде тоа што другите типови на комуникација неможат. Можеш да ги приметиш тие фејшл експрешнс, бади ленгвиџ (англиски со кирилица не ми иде баш :)).
Конечен одговор 4 очи, да се видиме како луѓе бре. :biggrin
 

Marama

Нов член
21 февруари 2012
14
7
3
26
Дефинитивно во 4 очи ... Да видам дали тоа шо го кажува е искрено :)