Преку телефон или во четири очи?

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Како правите вие? Дали првиот начин, бидејќи е полесен, не го гледате другиот во очи, или пак вториот?
Според мене е најубаво да се разговара очи во очи. Очите се огледало на душата, така знаеме како се чувствува соговорникот. Очите не лажат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Tete a tete. Подобро е, така повеќе се дознава по малите нешта што ги прави другата страна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marrie

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Дефинитивно преку четири очи... сериозен разговор јас не започнувам по тел, или фб, очи во очи е најдобро... ;)
 

girl

Нов член
17 февруари 2012
14
13
3
36
Јас секогаш стојам зад мислењето дека серизни разговори се за очи-во-очи иако многу пати поминале преку телефон, можеби така и налагала ситуацијата ама мн работи останале недокажани на овај начин или погрешно сватени :(
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Се случува да почнам муабет на телефон или Фејсбук а после да се каам зашто тоа не било во 4 очи....Едноставно и да лаже и да крие нешто соговорникот, нема кај да бега кога муабетот се прави во живо :D Се познава по говорот на телото колку е искрен,колку лаже и на кој начин го кажува своето мислење.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Очи во очи така можеш да ја видеш реакцијата на соговорникот, говорот на телото.. некој сепак не сЕ осмелуваат да започнат сериозен разговор во живо затоа шо се плашат да ја кажат вистината па полесно и е преку телефон, оти нели не можатда го видат. :D но нема ништо поубаво од разгвор у 4 очи
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rusty

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Сите имаме исто мислење. Очи во очи нормално. Кажани се сите причини погоре. Јас само да надополнам дека се повеќе и повеќе луѓето избегнуваат разговори очи во очи, а тоа и од некоја страна го покажува нивниот карактер.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Andrea Bloodbucket

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
285
328
63
Строго очи во очи :).

Сите имаме исто мислење. Очи во очи нормално. Кажани се сите причини погоре. Јас само да надополнам дека се повеќе и повеќе луѓето избегнуваат разговори очи во очи, а тоа и од некоја страна го покажува нивниот карактер.
Па полесно им е преку моб. или фејсбук хахахахаххахахаха :D. А што имаат еден карактер абеее..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Дејмон