1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Посвети песна

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Lilit, 14 февруари 2012.

 1. antonio

  antonio Like-Maniac

  Зачленет на:
  29 август 2013
  Мислења:
  817
  Допаѓања:
  1,113
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 3. antonio

  antonio Like-Maniac

  Зачленет на:
  29 август 2013
  Мислења:
  817
  Допаѓања:
  1,113
 4. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,869
  Допаѓања:
  932

  Да бидеш човек, да имаш топла крв,
  да мислиш со глава и да работиш со рака
  и па да бидеш нешто мртво.
  През цел свој живот и ден и ноќ
  да се трудиш и мачиш
  и па да бидеш гладен и страден.

  Работник - патник:
  да немаш ништо, да страдаш за сичко -
  а ти и твоите браќа да праите се!
  Палати да праиш
  да живееш у изба -
  од лулка до гроб
  да бидеш роб.
  Од вашата мака
  да живеат друзи!

  О, братко! Плукни на таков живот!
  Со браќата твои, со маката ваша,
  сронете го овој свет
  и нов направете -
  братски!
  - До еден Работник, Кочо Рацин, 1936 е.в.

   
 5. antonio

  antonio Like-Maniac

  Зачленет на:
  29 август 2013
  Мислења:
  817
  Допаѓања:
  1,113
  ...
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 6. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,492
  Допаѓања:
  3,768
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
 8. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
 9. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,648
  Допаѓања:
  5,728
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: