Популарни модни блогови

Glory

Истакнат Член
8 септември 2013
27
13
103
Аууу па јас значи ептен сум била заостаната:frantic
Кои блогови бе,кои блогерки....Се облекувам онака како што сакам и како што се чувствувам во моментот.Секако нели,не сум до толку па на свадба по тренерки да отидам.Ама не обрнувам многу внимание на тоа дали кафеавото палто го имало на некој блог или во модно списание,ако ми е убаво си го купувам и си го носам.И ако ми е по кеф ќе си го носам и другата есен и нема да сум ин,и тоа баш и не ме растажува...
Таман работа, заостаната (wasntme) Блоговите, барем мене повеќе ми се како инспирација, има убави комбинации според кои после тоа нешто слично барам. Не за копирање, туку чисто како идеја. Ретко што може да се најде и кај нас од странските блогови. Затоа е добра и темава може некоја ќе се најде што ќе има видено во некој наш излог нешто слично од она што го бараме или ни се допаѓа на блоговите. Инаку, секојдневно се облекувам како што се чувствувам, без замарање. Ама ако се најде нешто, баш би било фино да споделиме ;)
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,440
2,539
1,133
Таман работа, заостаната (wasntme) Блоговите, барем мене повеќе ми се како инспирација, има убави комбинации според кои после тоа нешто слично барам. Не за копирање, туку чисто како идеја. Ретко што може да се најде и кај нас од странските блогови. Затоа е добра и темава може некоја ќе се најде што ќе има видено во некој наш излог нешто слично од она што го бараме или ни се допаѓа на блоговите. Инаку, секојдневно се облекувам како што се чувствувам, без замарање. Ама ако се најде нешто, баш би било фино да споделиме ;)
Ок е се,и убаво си кажа тебе ти служат како инспирација и идеја,на некоја друга и се потполнување на времето чисто од досада па ај да видам шо има,на некоја трета и се губење време...Како и мене.Неможам јас да се замарам да листам списанија и да разгледувам блогови на некои девојки,и од таму да добивам инспирација како да се облечам за Нова година рецимо.Ама секој со свои навики и размислувања нели,не ги осудувам оние кои го прават тоа, не дека имам уствари и некое мислење за таквите кои ги пратат сите модни трендови,едноставно тоа кој како е облечен и како се облекува не ме замара :)