Популарни модни блогови

*Маја

Истакнат Член
28 октомври 2013
23
7
103
Девојки, следите ли некој моден блог? Од каде црпите инспирација кога мислите што да облечете?

Во потрага по некои интересни, ги пронајдов овие неколку странски и македонски девојки кои одлично се снаоѓаат во модните води...
carrot-orange-jessica-simpson-shoes-bronze-cropped-h-m-jacket_400.jpg

chanel-iman-shorts_0.jpg

fashion_blog_battle.jpg

golden-zips-zara-jacket-vintage-shirt-vintage-bag-topshop-pants_400.jpg

IMG_0432_zps9f199ca7.jpg

jcrew-jeans-jcrew-sweater_400.jpg

ruby-jean-wilson-model-lace.jpg

tanja-gacic-pepto-pink.jpg

Weekend-Colors-8-433x650.jpg

Која е вашата омилена блогерка и модна комбинација?
 
  • Like
Реакции: Glory

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,421
1,153
Денес беше пренајубав ден и облеков ф'стан за на'пазар.
Еве едно 18593748575639 фотки од мене да ме видите.
Ду ју лајк ит? Јеиииииии (party)
Ама блогови, шо да ти кажам. :zelen
 
  • Like
Реакции: melpomena and Lena

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Јас пак утрово се мислев што да облечам и си викам ај наместо да ги искористам 5те мин.што ги имам за кафе пиење,ќе ѕирнам во новото Елле кое лежеше на ормарот до мене(тоа ми е нешто како библија)облеков
ф'станче за на работа,па со точакон малце на ветров глуп,ко незгодно ми беше да го носам.Се нагоре се собираше.
Си реков поарно ќе беше сукња до колена да облечев.
Инспирација црпам од најновите списанија во кои стои што е моментално ИН.
Мхм,не доаѓа во обзир да облечам нешто од претходната сезона,тоа не би било ин.
Што ќе речат колешките ако ме видат во стар модел дизајн?
Ќе ме оговараат бре,а тоа не би сакала да ми се случи затоа што многу сакам да сум дел од таа сцена.
Во секој случај
највеќе ми се допаѓа некоја комбинација од
Gucci и Прада,иако за Прада морам да кажам дека во последно време квалитетот не им е добар.Никако не сум задоволна.
Ќе го испереш еднаш ќе излезе хс број,а си дал толку пари(требало да се носи на хемиско),
и така (think)


Пс.Да напоменам само,
I'm just kidding :biggrin
 
  • Like
Реакции: JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
:D тооо Lena
Искрено мојата иснпирација ја црпам од моето моментално расположение.Од пролета па навака се ми е цветно,па скоро сите нови алишта што си ги купив се цветни со разиграни бои или тиркизни.
Значи слујано или не, се погодувам со некои трендови(заради мојот вкус),но пред се јас си го градам стилот,а не актуелната мода во моментов.
( напоменав случајно или не,затоа што сеа баш во моментов во Манго гледав прекасни цветни блузикчки)
И сеа главното прашање во темава,дали посетувам модни блогови?Не посетувам блогови,али страници поврзани за мода-да.Пратам што е актуелно во моментов затоа што сакам да сум информирана во поглед на најновите трендови.
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
641
93
Следам модни блогерки повеќе затоа што ми се убави за очи :D Кога ќе ги видам скоцкани (барем повеќето од нив), добивам желба и јас да се дотерам и да ја киднам негде. Само што јас немам храброст за да ја прошетам секоја комбинација која ќе ја склопам. :D
Моите 3 омилени македонски модни блогови:
www.rosee96.blogspot.com
www.makedonskimodenblog.com
www.alexandrainwonderland1.wordpress.com
 

Glory

Истакнат Член
8 септември 2013
27
13
103
Од македонските модни блогерки ја следам Ангела. Сметам дека навистина има вкус и современ стил. http://angeladissected.blogspot.com/2012/06/sunday-inspiration-palazzo-pants.html

Инаку во последно време, ми се врти низ глава темноцрвена, вино боја и само тоа гледам по излози и по блогови :) Овие ми се неколку омилени парчиња на прв поглед:
Да не знаете случајно каде би имало нешто слично по нашиве продавници?:wub
 
  • Like
Реакции: street_chic and JaMi

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,440
2,539
1,133
Аууу па јас значи ептен сум била заостаната:frantic
Кои блогови бе,кои блогерки....Се облекувам онака како што сакам и како што се чувствувам во моментот.Секако нели,не сум до толку па на свадба по тренерки да отидам.Ама не обрнувам многу внимание на тоа дали кафеавото палто го имало на некој блог или во модно списание,ако ми е убаво си го купувам и си го носам.И ако ми е по кеф ќе си го носам и другата есен и нема да сум ин,и тоа баш и не ме растажува...
 

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
207
158
1,043
Скопје
Да, странски блогери ОК. Ама македонскиве се генерално слики украдени од странските. Или очајни девојчиња што немаат појма од мода у животот а одеднаш стануваат модни експерти.
 
  • Like
Реакции: Барбара