Помош!

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
524
753
93
Los Angeles!
Јас се извинувам,но откако ја отворив темава случајно видов дека има подфорум ПОЕЗИЈА а кога го барав неможев да го најдам..Сори :)
не е проблем! нека остане сега ова вака...
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
Мамо иако последен пат кога напишав песна за тебе беше во 3то одд немој да се налутиш....
јас те сакам и без песни да пишувам за тебе :biggrin мајчице моја мила со насмевка како самовила :trepka:wub
 

Dee Dee

Истакнат Член
Мамо иако последен пат кога напишав песна за тебе беше во 3то одд немој да се налутиш....
јас те сакам и без песни да пишувам за тебе :biggrin мајчице моја мила со насмевка како самовила :trepka:wub
Хахахаххахахах лелее вака од дамна се неам смеено :D:D:rofl
 
  • Like
Реакции: JaMi

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Dee Dee, извини што со постов нема да ти помогнам, но морам да споделам песна што ја рецитиравме за мајката во доцните основни, и првите средношколски години. :D

Мајка
Мојата мајка
многу ме сака
ме беси на квака
и ми крши рака
од земја ме ака
ме лепи со трака
за ручек ме џвака,
ме дроби без мака,
дур спијам ми грака,
и секој ден така,
од утро до мрака,
но сепак ме сака,
мојата мајка!
:D
А може да ја земам песнава и да и ја подарам на мама? Копирајт Nighty ќе ставам. :D
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Smiley_1996

Истакнат Член
14 февруари 2012
344
802
393
Кумановоoo !
Луге ми треба Љубовно-Роденденско писмо за во понеделник...за дечко ми ...
:pomos​
Не ми оди многу пишување писма :sram ...Ако може да ми помогнете ... :pomosВи благодарам однапрет ..
:kafe
:wavespin
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
Низ мојот живот минуваат луѓе и оставаат некоја трага, но ти си нешто навистина посебно. Илјадници луѓе слават роденден денес, но јас мислам само на тебе, душо моја. Среќен роденден и те сакам!

се надевам дека ти помогнав (inlove) :rolleyes
 
  • Like
Реакции: Smiley_1996 and ScoobyDoo