1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Поздрави го/ја утрото/денот/ноќта

Дискусија во форумот 'Поезија и проза' започната од Аркантос, 20 февруари 2013.

 1. Lillian

  Lillian Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 април 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  263
  Месечино собери ги друшките ѕвезди и играјте се додека не се раздени.

  [​IMG]
   
  На Lena и JaMi им се допаѓа ова.
 2. *V******

  *V****** Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2013
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  170
  Се прашувам јас....
  .....што барам тука во овој час..
  добра нок да викнам.....
  или утрото да го поздравам на цел глас.
  Ке размислам имам уште време јас........
  Нокта...ме смирува
  Денот ме бранува......:)
  Се прашувам јас....
  што барам тука во овој час........
  Сепак добра нок ке кажам
  а утрото ке го поздравам на цел глас  ..............се прашувам.........што барам тука во овој час.........
   
  На Lena и Lillian им се допаѓа ова.
 3. *V******

  *V****** Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2013
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  170
  И ...повторно јас...
  ..за да викнам на цел глас..
  ГОСПОДЕ..срекна сум јас.
  д нок...соништа мои...
  бидете реалност во денот што следи..
  Се исплака да бидеш чесен...
  во овој свет на нереалност.
  ГОСПОДЕ..нека потрае мојата срека...
  .....Знаеш само ТИ...ја заслужив.
  добра нок...соништа мои....бидете реалност во денот што следи.:)
   
 4. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Ја поздравувам ноќта млада пред нас , со сите форумџии моментално онлајн
  Незнам оти ама сум многу хепи и им посакувам на сите пријатна вечер и најубав сон
  (пукнав со песнава ама преубава ми е)
   
 5. *V******

  *V****** Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2013
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  170
  Ако ти фалат насмевки
  помини покрај мојата душа....
  земи колку ти се потребни...
  ..а на заминуванје остави една
  да ја ставам секогаш кога ке се сетам на тебе.
  .......
  Утре е нов ДЕН.
   
  На Lena и crvenkapa им се допаѓа ова.
 6. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Ја поздравувам ноќта со воздишка блага,
  ме растреперуваш секогаш, убавице драга.
  Плениш со својата моќ, се криеш зад месечината млада,
  не, ти никогаш нема да дозволиш мојата мисла да страда.
  Ме обвиткуваш во својата мрачна покривка, сплет од звезди и студ по моево тело,
  те обожувам убавице, летово цело!
   
  На *V****** му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Месечино ја гледаш ли некаде?
  Замоли ја да ти ги врати ѕвездите што и ги симнував...небото нека биде повторно како што беше и пред да ја сретнам.
  Ноќта нека царува.
  Лека ноќ.

  [​IMG]
   
  На Lena, Luckky, Давор и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  И ти месечинке си имаш некој кој сака секое сабајле да те види.Лека Ноќ.
  [​IMG]
   
  На Luckky, Prashina и Давор им се допаѓа ова.
 9. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,640
  Допаѓања:
  5,718
  Помилувај го ноќва со твоите зраци,
  преку твојот допир да почувствува,колку само недостига.....
  месечино....
  [​IMG]
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,640
  Допаѓања:
  5,718
  Одамна те немам поздравено,
  може и малку те имам заборавено,
  а денес си толку обвиено во сивило,
  магловито си,безбојно,безживотно,
  чинам исто како и мојата душа,
  чекаш барем мал сончев зрак,
  да ја разбуди убавината твоја,
  та тогаш да се обои и душава моја..
  утро....

  [​IMG]
   
  На Lena и Pica pica им се допаѓа ова.

Сподели: